MedClinic > Блог > Алгологія > Блашинг синдром

Блашинг-синдром – синдром, який характеризується раптовим неконтрольованим почервонінням шкіри на обличчі, шиї, грудної клітини.

Лікування блашинг-синдрому має бути своєчасним. Цей косметологічний ефект приносить моральний дискомфорт, часто призводить до депресії.

Провокуючі фактори:

  • Надмірне вживання алкогольних напоїв;
  • Порушення роботи щлунково-кишкового тракту;
  • Розвиток остеопорозу.

Є випадки, коли блашинг-синдром виникає у людей з проблемною шкірою, великою кількістю акне алергічного характеру або при неправильному раціоні харчування.

В більшості випадків, блашинг-синдром починає формуватись у дітей, які через свою сором’язливість, мають труднощі при необхідності відповідати перед всім класом або виходити на сцену.

 

Причини блашинг-синдрому пов’язані з патологічними процесами, зокрема, дисфункцією вегетативної нервової та ендокринної систем. Інші можливі причини досі невідомі. Клінічні ознаки пов’язані зі згладженою роботою симпатичної нервової системи організму.

Симптоматика синдрому

Основний симптом – раптове почервоніння шкіри на обличчі без видимих на це причин. До появи ознак почервоніння може призвести навіть незначна зміна емоційного стану. В багатьох випадках цей патологічний стан супроводжується  ще одним неприємним симптомом – значним потовиділенням.

На початку з’являється відчуття страху від чого  пацієнт починає червоніти, а цей страх, в свою чергу, з часом починає погіршуватись та переростає в психологічну проблему. Блашинг-синдром в залежності від його проявів може бути загальним або вогнищевим.

Вогнищевий синдром проявляється раптовою появою плям червоного кольору, які локалізуються частково на обличчі та ділянці шиї, тоді як при загальному блашинг-синдромі почервоніння охоплює все обличчя, іноді шию та грудну клітку.

Діагностичні методи

Діагностика блашинг-синдрома направлена на виявлення характеру патології, який може бути фізіологічним або психологічним з врахуванням цього призначається лікування. Якщо патологія є психологічною проблемою, необхідна консультація психолога, який поверне пацієнту впевненість в собі, навчить контролювати виникнення почервоніння на обличчі та допоможе в подальшому повністю нівелювати прояви блашинг-синдрому.

Вегетативні порушення потребують більш детальної діагностики. Пацієнту необхідно провести ряд медичних обстежень, в тому числі, кров на цукор, підвищення концентрації якого призводить до раптової появи почервоніння на обличчі, підвищеного артеріального тиску, надмірному потовиділенню.

Лікування

Для лікування блашинг-синдрому  застосовують консервативні методи, в деяких випадках використовується народна медицина, зокрема різноманітні відвари на основі заспокійливих трав. Але стосується не тільки тих випадків, коли поява синдрому пов’язано з незначними змінами в роботі нервової системи.

Дія медикаментозної терапії для лікування блашинг-синдрому направлена на нормалізацію роботи ЦНС та ВНС. В деяких випадках призначають прийом транквілізаторів, які направлені на зменшення емоційних проявів.

Більшість лікарських засобів мають ряд побічних реакцій та можуть прийматись тільки після консультації лікаря. Вітамінні засоби призначаються всім пацієнтам з діагнозом блашинг-синдром.  В тому випадку, коли після курсу консервативних заходів не отримано позитивного ефекту і почервоніння все ще зберігається, тоді призначається хірургічне лікування блашинг-синдрому.

Хірургічне лікування проводиться в тих випадках, коли розвиток синдрому пов’язаний зі змінами в вегетативній системі та скорегувати їх можна тільки шляхом хірургічного втручання.

Лікування блашинг-синдрому в Медичному центрі «MedClinic» успішно проводиться із застосуванням малоінвазивних методів. Один із інноваційних методів лікування, що гарантує швидкий та стійкий ефект – ендоскопічна симпатектомія. Це малоінвазивне хірургічне втручання, яке полягає у висіченні або коагуляції симпатичного нервового стовбуру. Проводиться операція через невеликі розрізи в пахвових впадинах, через які вводиться спеціальна голка з камерою на кінці та інструмент для коагуляції нервового стовбуру. Для операції необхідна госпіталізація в стаціонар.

Операція:

  • проводиться в умовах загальної анестезії;
  • тривалість операції – 40-60 хвилин;
  • швидкий та стійкий ефект;
  • тривалість перебування в стаціонарі – 1-2 дні.

Іншою методикою лікування є радіочастотна нейроабляція симпатичних гангліїв. Суть даної процедури полягає в тому, що обробка симпатичних гангліїв за допомогою високочастотних електричних імпульсів, які подаються через спеціальну радіочастотну канюлю з метою деструкції чи модуляції вказаних структур.

Процедура проводиться

  • амбулаторно;
  • під місцевою анестезією;
  • під контролем електронно – оптичного перетворювача;
  • тривалість маніпуляції – 20-30 хвилин;
  • швидкий та стійкий ефект;
  • може виконуватись повторно (що необхідно вкрай рідко).

По закінченню процедури пацієнт протягом години знаходиться під медичним спостереженням та в подальшому повертається до звичного способу життя без обмежень.