MedClinic > Блог > Пластика > Блефаропластика

 

Очі – дзеркало душі, але іноді вони першими видають правду: наш вік, ступінь втоми, скільки не доспали вночі і працювали, всі наші сльози і сміх неодмінно залишаються на нашому обличчі.

Очі першими піддаються старінню, так як шкіра на повіках еластична і тонка, що має велику кількість підшкірної жирової клітковини, в порівнянні з прилеглими тканинами, вона легко піддається до розтягнення і перша старіє. У деяких людей це пов’язано особливостями будови та анатомії очей. Часто, набряк з’являється в молодому віці, в зв’язку зі слабкістю м’язово-фасціального апарату, і проявляється грижами під виглядом мішків і припухлості під очима і нависання верхніх повік. У більшості випадків ця проблема є віковою, так як наша шкіра з часом піддається закону гравітації і ніщо не в силах зупинити цей процес. Іноді, навіть найякісніші креми не можуть впоратися з такими проблемами і тоді на допомогу приходить пластику повік або блефаропластику.

Блефаропластика – це хірургічний метод передбачає висічення розтягнутої і навислої шкіри і підшкірної жирової тканини століття. Ця операція проводиться під місцевою анестезією, але пацієнт може обирати і загальний наркоз.

Підготовка до блефаропластиці – важливий етап, нехтувати яким ніяк не можна, так як він разом з іншими факторами побічно впливає на процес реабілітації.

Кілька важливих правил, яких необхідно дотримуватися в передопераційному періоді для уникнення ускладнень і легкого перебігу операції:

  1. Відмовитися від використання декоративної косметики для очей за 12 годин до передбачуваного часу хірургічного втручання.
  2. Відмовитися від засмаги під прямими сонячними променями і солярію за 2 місяці.
  3. Здати загально-клінічні лабораторні аналізи, які призначає Ваш лікуючий лікар.
  4. Мінімум за 3 тижні скасувати прийом аспірину і його похідних.
  5. За 2 тижні скасувати прийом антиагрегантів і антикоагулянтів, якщо вони призначені не за життєвими показаннями.
  6. За 1 тиждень виключити алкоголь, за кілька днів до операції – куріння. Нікотин звужує судини і погіршує кровопостачання, тим самим знижуючи регенерацію і загоєння.
  7. Перед операцією потрібно добре відпочити і виспатися, для уникнення нервового перенапруження.
  8. Записатися завчасно на операцію, для того, щоб Ваш лікуючий лікар зміг адекватно провести комплекс обстежень, зібрати анамнез і призначити зручний для Вас час.
  9. Якщо під час операції передбачається введення загального наркозу, то пацієнту необхідно нічого не їсти за 8-12 годин до операції, якщо буде проводитись місцева анестезія, то він може не хвилюватися з приводу прийому їжі і поїсти перед самою операцією.

Види блефаропластики:

У сучасній хірургії найпоширенішими і часто використовуваними є верхня, нижня і кругова (верхніх і нижніх повік одночасно).

Показання до верхньої блефаропластики:

– нависання верхньої повіки;

– надлишок тканини над оком;

– «мішки» з підшкірної жирової клітковини, що додають погляду втомлений вигляд;

– зміщення вниз зовнішніх куточків повік;

– специфічна форма і розріз очей;

– складки верхньої повіки, яка з анатомічних причин відсутня;

– рубці та шкірні дефекти, отримані під час аварій, травм або деяких захворювань – папіломи, ектропіон (вивертання повік у напрямку до очного яблука, який тягне за собою вії, викликаючи постійне тертя і хронічне запалення склери).

Проблеми, описані вище, мають не тільки косметичний дефект, а й впливають на функцію зорового апарату очі, викликаючи зниження кола огляду і різкості зору.

 

Як проводиться?

Під час верхньої блефаропластики розріз здійснюють по природній складці повік, видаляють необхідну кількість тканин з видаленням жирової клітковини. Шов на верхніх повіках виглядає косметично і є майже не помітним.

Показання до нижньої блефаропластики:

– «мішки» і набряки під очима;

– надлишок нижньої повіки;

– зморшки різного розташування, глибини і виразності;

– травми та ін.

Як проводиться?

На сьогоднішній день існує два найбільш поширених способів для проведення нижньої блефаропластики, це:

  • Черезшкірний або транскутанний (лат.trans-через, cutis-шкіра) доступ. Цей доступ вважається класичним і частіше рекомендований для вікових пацієнтів, які мають шкіру на нижній повіці в надлишку.
  • Транскутанний метод хороший тим, що за один раз вирішує відразу дві проблеми:
  1. Видалення надлишків млявою, розтягнутої шкіри;
  2. Видалення жирових гриж (при необхідності);

Розріз проводиться через край вій з подальшим проведенням всіх маніпуляцій, накладають косметичні шви.

Транскон’юнктивальний доступ – в практиці вважається більш щадним для пацієнта. Практикується у пацієнтів частіше молодого віку, яким необхідно виключно видалення жирових мішків.

Розріз виконують по кон’юнктиві (внутрішній стороні повіки), через який проводять всі маніпуляції. Сліди хірургічного втручання залишаються непомітні, так як розріз проводиться по внутрішній поверхні. Термін післяопераційної реабілітації істотно зменшується.

Реабілітація та догляд після процедури:

  1. Уникати попадання води, косметики, прямих сонячних променів до загоєння місць проколів.
  2. Виключити всі види фізичних навантажень, що призводять до напруження повік.
  3. Дієта (максимально мінімізувати солону, копчену їжу, каву, алкоголь, куріння).
  4. Сон в положенні лежачи на спині з піднятим головним кінцем сприяє зняттю набряків.
  5. Промивати очі фізіологічним розчином.
  6. Прикладати холодні компреси на періорбітальну зону для зняття запалення і запобігання синців.