Електрофорез
Електрофорез (іонофорез) – це фізіотерапевтичний метод реабілітації , який полягає у проникненні в глибокі тканини лікарських речовин через непошкоджену шкіру, за допомогою постійного гальванічного струму.
Який механізм дії електрофорез?
Електрофорез базується на законах фізики. Суть методу в дії постійного електричного струму, при якому іони лікарських засобів рухаються від одного електроду до іншого (від «+» до «-») чи навпаки. Лікарський препарат проходить через тканини та затримуючись там, створює високі концентрації ліків в певній зоні до 15 годин та надає терапевтичний та лікувальний ефект.
Переваги електрофорезу:
При електрофорезі медикаменти набувають заряд та поступають до органу-мішені у вигляді іонів, які мають більш високий терапевтичний ефект, ніж звичайна форма лікарського засобу.
Як проходить процедура електрофорезу?
Процедура електрофорезу проводиться технічно просто та має багато позитивних лікувальних ефектів. Спеціальні прокладки з тканини під розмір електроду надягаються на нього. На теплу та вологу прокладку наноситься необхідний лікарський засіб суворо на позитивний або негативний електрод. Наступним кроком реабілітолог прикладає електроди до необхідної ділянки тіла та фіксуються поліетиленом мішечком з піском. Пацієнта вкривають ковдрою та включають апарат. При необхідності силу та інтенсивність струму можна регулювати та поступово збільшувати. Під час процедури не має бути болісних відчуттів та бути обережним, щоб не отримати опіків. Тривалість сеансу в центрі реабілітації в середньому становить 10-15 хвилин. Курс системи реабілітації складає 10-15 процедур, що проводяться щоденно або через день. Застосовується при необхідності через шкірного введення антибіотиків, знеболюючих, відхаркувальних, вітамінів, глюкокортикоїдів та інших препаратів.
Показання до проведення електрофорезу:
Протипоказання до проведення електрофорезу: