MedClinic > Блог > Хірургія > Ендовенозна лазерна коагуляція

 

Ендовенозна лазерна коагуляція вен – малоінвазивна хірургічна методика лікування варикозної хвороби із застосуванням лазера. Перевагами процедури є:

  • висока ефективність;
  • відсутність крововтрати;
  • короткий реабілітаційний період,
  • хірургія одного дня;

Лазерна коагуляція являється золотим стандартом сучасного хірургічного лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Ендовенозна лазерна коагуляція вен нижніх кінцівок проводиться під місцевою анестезією в амбулаторних умовах та не потребує госпіталізації в хірургічний стаціонар. Ціна ендовенозної лазерної коагуляції залежить від стадії розвитку патологічного процесу в кровоносних судинах нижніх кінцівок, кількості уражених вен та вид анестезії.

 

Як буде проходити процедура?

Ендовенозна лазерна коагуляція вен нижніх кінцівок проводиться за такими етапами:

  1. В венозну судину вводять катетер з тонкою голкою (проведення процедури здійснюється під УЗ-доплер контролем) разом з катетером вводиться світловод в кровоносну судину.
  2. Постановка світловоду в варикозно розширену вену. Для знеболення застосовується місцева анестезія, тому перед процедурою пацієнту необхідно зробити процедуру на лідокаїн або біпувікаїн).
  3. Етап проведення лазерного лікування варикозної хвороби. Перед тим, як направити лазер на уражену вену, лікар ще раз перевіряє правильність постановки світловоду. Після включення направленого лазера світловод повільно виймається з кровоносної судини.

 

Переваги процедури

На сьогодні ця процедура є найбільш поширеною, не зважаючи на те, що ціна ендовенозної лазерної коагуляції вен нижніх кінцівок значно вища, ніж у інших методик, що пов’язано з її високою ефективністю в лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Переваги ендовенозної лазерної коагуляції вен нижніх кінцівок:

  • немає необхідності проводити розріз, що значно скорочує реабілітаційний період та легко переноситься пацієнтами;
  • тривалість від 20 до 40 хвилин;
  • немає необхідності госпіталізації в стаціонар, лише протягом декількох годин після хірургічного втручання пацієнт перебуває під наглядом лікаря;
  • лазерну коагуляцію проводять під контролем ультразвукового датчика, тому ризик ускладнень майже виключається;
  • після процедури у пацієнта відсутній больовий синдром, можливо тільки поява тимчасового дискомфорту.

Покращення після процедури настає відразу, вираженість симптомів значно зменшується. Для лікування варикозної хвороби лазером кількість процедур визначається в індивідуальному порядку.