MedClinic > Блог > Пластика > Гінекомастія

 

Чоловіки бажають мати гарне і струнке тіло, але іноді гормональні зміни і ряд інших причин може стати тригерним фактором для розвитку не властивих для чоловіків форм. Так виникає невпевненість в собі і комплекси. На жаль, ні фізичними навантаженнями, ні правильним харчуванням усунути цю проблему неможливо. Єдиним методом в боротьбі з аномальним розвитком грудних залоз є пластична операція. Гінекомастія – це збільшення грудних залоз у чоловіків, при якому вони набувають жіночий вигляд.

Чому виникає гінекомастія?

  • Гормональний дисбаланс з переважанням жіночих статевих гормонів
  • Пухлини яєчок
  • Пухлини наднирників
  • Спадковість
  • Зайва вага
  • Ендокринна патологія
  • Прийом анаболіків і деяких лікарських засобів (антидепресанти, антигіпертензивні і ін.)
  • Застосування стероїдних препаратів (преднізолон, гідрокортизон і ін.)
  • Вживання наркотиків

В організмі чоловіків виділяють періоди, коли гінекомастія природна. Це період після народження, коли відбувається пристосування до зовнішнього світу, налаштування всіх органів і систем, це явище має назву транзиторний стан. І наступний період  ̶ це пубертатний період, коли на тлі з дорослішанням всього організму змінюється і гормональний фон, грудна залоза тимчасово збільшується і з часом відбувається мимовільний регрес. У зрілому організмі таких явищ бути не повинно, це вважається відхиленням від норми.

Якщо мова йде про збільшення грудної залози з одного боку це називається одностороння гінекомастія, зустрічається досить рідко, найчастіше процес носить двосторонній характер.

Види гінекомастії:

 

  1. Справжня гінекомастія. Збільшення грудей відбувається за рахунок фіброзної тканини. Під соском пальпується щільне утворення.
  2. Хибна гінекомастія або ліпомастія. Груди збільшуються за рахунок жирової тканини. В основному ліпомастія спостерігається у чоловіків з надмірною зайвою вагою.
  3. Змішана гінекомастія або фіброзно-жирова. Спостерігається поєднання клітин і залозистої і жирової тканини.

– з переважанням жирової тканини;

– з переважанням залозистої тканини.

 

Найчастіше, гінекомастія є не тільки косметичним дефектом, а сигналом, що в організмі відбуваються серйозні гормональні зміни, які необхідно негайно коригувати.

 

Клінічна картина при гінекомастії супроводжується появою болю і тяжкості в області грудей, відчуттям розпирання, печіння і дискомфорту. У деяких випадках спостерігається виділення молокоподібних мас з області соска. Сосок грубішає і стає чутливим. Ареола збільшується в розмірах і темніє.

Не забувайте, що гінекомастія може бути симптомом більш серйозного захворювання! Якщо спостерігаються ущільнення в області грудної залози, кров’янисті виділення із сосків, збільшення лімфатичних вузлів у пахвовій зоні, потрібно звернутися до онколога і мамолога.

 

Показання до операції:

  • симетричне або асиметричне збільшення грудей;
  • відчуття болю і тяжкості в області грудей;
  • виділення молокоподібних мас;
  • косметичний дефект, який приносить пацієнту дискомфорт і комплексування.

 

Протипоказання до операції:

  • гострі інфекційні захворювання в стадії загострення;
  • цукровий діабет в стадії субкомпенсації або декомпенсований
  • онкологічні новоутворення, розміщені в нижній частині тіла;
  • вагітність і лактація;
  • захворювання системи крові, пов’язані з недостатньою згортанням;
  • тромбофлебіт, варикозна хвороба;
  • декомпенсація серцево-судинної і дихальної систем;

 

Підготовка до операції

У передопераційний період необхідно проконсультуватися з лікарем щодо майбутнього хірургічного втручання. Перед операцією обов’язково потрібно виконати ряд лабораторних та інструментальних аналізів:

  1. Загальний аналіз крові і сечі.
  2. Глюкоза крові.
  3. Група крові і резус-фактор.
  4. Коагулограма(час згортання, МНО, ПТІ, АЧТЧ).
  5. Біохімічний аналіз крові (білірубін, АЛТ, АСТ, загальний білок, сечовина, креатинін, С-реактивний білок, печінкові проби, електроліти (калій, натрій, кальцій).
  6. Аналіз крові на HbsAg (вірусний гепатит В).
  7. Сумарні антитіла HCV (вірусний гепатит C).
  8. Аналіз крові на ВІЛ і RW.
  9. Електрокардіограма.
  10. Консультація терапевта.
  11. Флюорографія (рентген ОГК).

(Точний список і доповнення уточнюйте у лікаря)

 

Як виконується операція?

Хід операції буде відрізнятися в залежності від виду гінекомастії. Якщо у пацієнта хибний вид гінекомастії, тоді пацієнтові необхідно спробувати знизити вагу. У разі істотного зниження ваги у пацієнта рекомендується провести ліпосакцію. На шкірі в області грудей здійснюють невеликі розрізи, через які в подальшому вводять канюлю і виконують ліпосакцію. Хірург розподіляє жирові тканини таким чином, щоб під сосками утворилося ущільнення, що не дозволяє їм западати всередину. Далі проводиться дренування післяопераційної рани для подальшого виведення рідини, яка може накопичуватися. Після проведення операції накладають косметичні шви.

 

Який період реабілітації?

Після проведеної операції, пацієнт проводить в стаціонарі 24 години під  наглядом вузьких спеціалістів для контролю і стабілізації загального стану. Шви знімають, в середньому, на 7-14 день, в залежності від індивідуальних особливостей Вашого організму. В період реабілітації не рекомендується відвідування лазень, саун, басейнів і солярію, активне заняття спортом. Протягом періоду реабілітації рекомендується використовувати компресійну білизну.