Гіперкератоз – патологічне розростання шару епідермісу. Здебільшого зустрічається гіперкератоз на стопах ніг, найчастіше захворювання виникає у чоловіків. Лікування гіперкератозу стоп необхідно починати відразу, як тільки з’явилися перші ознаки захворювання.
Причини патології
Гіперкератоз на пальцях стопи і її основної частини трапляється під впливом наступних факторів:
Симптоматична картина
При гіперкератозі спостерігається:
Гіперкератоз на стопі, лікування якого не було проведено своєчасно, відрізняється швидким поширенням патологічного процесу по всьому тілу. Якщо у пацієнта є такі захворювання, як діабет, порушення гормонального фону, себорея, гіперкератоз може зачепити волосяні цибулини.
Діагностика патології
Видалення гіперкератозу на стопі – єдиний ефективний метод лікування захворювання. Чи можливе проведення консервативної, медикаментозної терапії, вирішує лікуючий лікар, враховуючи діагностичні дані. Діагностування гіперкератозу включає – огляд пацієнта, вивчення скарг і анамнезу. У разі підозри на патологічний характер і наявність ускладнень, проводиться біопсія.
Медикаментозна терапія
Перед тим, як лікувати гіперкератоз стопи шляхом його видалення, пацієнту призначається медикаментозна терапія з використанням препаратів для внутрішнього прийому і засобів з місцевим спектром дії.
Основні лікарські засоби:
Для купірування запального процесу застосовуються препарати групи глюкокортикостероїдів. Щоб зняти омертвілий шар епідермісу, необхідно використовувати скраби. Застосовувати механічний вид пілінгу при розвитку гіперкератозу категорично заборонено, як і проводити самостійне лікування.
Найбільш ефективний варіант пілінгу – хімічний, препарати для його проведення підбирає тільки лікар-дерматолог. Щоб відновити імунну систему організму, призначається прийом місцевих препаратів, склад яких збагачений вітамінами і мінеральними елементами.
У разі відсутності позитивної динаміки від консервативного лікування, проводиться хірургічне видалення гіперкератозу на пальцях стопи. Незалежно від обраного методу лікування, необхідно, в першу чергу, з’ясувати причину появи і почати лікування саме першопричини. Без цього заходу лікування гіперкератозу буде давати тільки тимчасовий характер, і через деякий час симптоми знову можуть повернутися.
Пацієнту необхідно відмовитися від носіння тісного та незручного взуття. Якщо захворювання виникло на тлі плоскостопості, цю патологію необхідно скоригувати. Під час лікування і після нього, пацієнту для попередження повторного розростання рогового шару епідермісу на стопах, рекомендовано проводити регулярно ванночки з додаванням солі і соди, після яких на шкіру необхідно наносити живильні і зволожуючі креми.
Гіперкератоз – захворювання, вилікувати яке швидко неможливо. При наявності хронічних хвороб, які спровокували гіперкератоз і не піддаються лікуванню, тривалість терапії може бути тривалим.