Хронічний риніт – нежить, який протікає в хронічній формі, характеризується частим загостренням клінічної картини з нетривалим періодом ремісії. Симптоми хронічного риніту ідентичні ознакам нежиттю, що протікає в гострій формі.
Причини виникнення хронічного риніту
Основними факторами виникнення є:
Ознаки хронічного риніту
Хронічний риніт носа має такі прояви:
Симптоми хронічного риніту у дорослих і дітей однакові, з тією лише різницею, що діти гостріше переносять захворювання, в зв’язку з не до кінця сформованою імунною системою. Симптоми хронічного риніту і лікування визначаються лікарем.
Форми захворювання
Залежно від симптомів хронічного риніту у дорослих і причин його виникнення, хронічний риніт ділиться на наступні види:
Терапевтичні заходи
Якщо діагностовано хронічний риніт, що робити?
Лікування хронічного риніту у дорослих підбирається індивідуально, залежно від причин виникнення хвороби. Часто практикується гормональне лікування, якщо інші препарати не дають позитивної динаміки. Хронічний риніт у дітей не передбачає використання гормональних засобів.
Лікування хронічного риніту, симптоми якого проявляються при контакті з алергеном, направлено на купування ознак. Лікування хронічного риніту з викривленням носової перегородки вимагає хірургічного втручання. При такому хронічному риніті операція виконується малоінвазивним методом.
Лікування вазомоторного хронічного риніту у дорослих проводиться симптоматично. Для полегшення дихання використовуються судинозвужувальні краплі, але зважаючи на швидке звикання до них, користуватися ними можна не довше 7 днів. Нерідко лікування хронічного риніту, крім медикаментозної терапії, має на увазі проходження фізіопроцедур, особливо якщо симптоми хронічного риніту проявляються після використання назальних крапель.
При тяжких симптомах хронічного риніту лікування проводиться хірургічним шляхом. У дорослих лікування хронічного риніту має на увазі звуження або розширення носових ходів, в залежності від причин захворювання. При перших проявах симптомів хронічного риніту лікування у дорослих і дітей має бути невідкладним.