Кіфоз лікування

Кіфоз – викривлення верхнього відділу хребтового стовпа, де в більшості випадків, формується горб. Кіфоз виникає в грудному відділі. Викривлення найчастіше формується в грудному відділі, що негативно позначається на поставі людини, він починає сильно сутулитися і горбитися.

У більшості випадків, грудний кіфоз діагностується у хлопчиків в період активного росту – у віковій групі 11-15 років. Розвивається захворювання поступово, і людина, яка має розвинутий кіфоз хребта, може протягом багатьох років не знати про своє захворювання, поки з віком не з’являться перші візуальні зміни.

Чому викривляється грудний відділ хребта?

Кіфоз грудного відділу, в залежності від причин захворювання, може бути вродженим і набутим. Природжений кіфоз – патологія хребта, що виникає під час внутрішньоутробного розвитку плода. Найчастіше вроджений тип кіфоза викликаний не до кінця сформованою нижньою частиною хребетного стовпа. Ця патологія в подальшому може призвести до дуже тяжких наслідків – паралічу нижньої частини тіла. Подібне явище відбувається в тому випадку, коли людина отримує травму або перенесла важке інфекційне захворювання. Грудний кіфоз хребта придбаного характеру виникає з наступних причин:

  • травми хребта;
  • ускладнення після перенесеного хірургічного втручання;
  • розвиток дегенеративних процесів.

Кіфоз грудного відділу хребта найчастіше виникає через травмування, якщо лікування не було надано своєчасно, тоді пошкоджені кістки або хрящова тканина в результаті деформувалися. Як наслідок травми, викривлення хребта може виникнути в будь-якому з його відділів – кіфоз шийного відділу, поперекового відділу.

Викривлення хребта після операції пов’язане з порушенням лікарських рекомендацій по відновленню, коли пацієнт нехтує необхідністю дотримання постільного режиму. Якщо після хірургічного втручання почав розвиватися кіфоз, для коригування буде потрібна повторна операція. Поперековий кіфоз виникає найчастіше через розвиток дегенеративних процесів на хребетному стовпі, що не були вчасно діагностовані і вилікувані.

Клінічні прояви

Кіфоз поперекового відділу, грудиного або шийного відділу проявляється болями в спині, які мають тенденцію до посилення в кінці дня, коли людина весь день знаходиться на ногах. Поява болю викликана спазмом м’язів. Шийний кіфоз може привести до затискання нервових закінчень, через що можлива поява слабкості і оніміння в кінцівках.

При кіфозі грудного відділу може порушитися робота внутрішніх органів, зокрема, легенів, в результаті людина починає відчувати труднощі з диханням. При кіфозі поперекового відділу спостерігається порушення функціонування органів малого таза. При розвитку кіфозу починає формуватися горб в передній частині на грудній клітці.

Методи лікування

Лікування кіфозу на ранніх стадіях розвитку проводять консервативними методиками. Для знеболення прописуються медичні препарати, при наявності відхилень у функціонуванні внутрішніх органів призначається симптоматичне лікування. В обов’язковому порядку пацієнтові необхідно носити спеціальний корсет, проходити фізіопроцедури, виконувати вправи по відновленню постави і запобіганню подальшій деформації.

Хірургічна операція по виправленню хребетного стовпа проводиться,  коли позитивна динаміка від консервативного лікування відсутня.