Кокцигодинія – персистуючий біль в ділянці куприка, який ще називають анокуприковим синдромом.
Це захворювання зустрічається вкрай рідко.
Фактори, що сприяють його виникненню захворювання:
Ризик розвитку кокцигодинії збільшується у людей, які ведуть пасивний спосіб життя, зловживають алкоголем, неправильно харчуються, схильні до закрепів, перебувають під впливом частих стресів. Сам по собі неправильний спосіб життя не може спровокувати кокцигодинію, але якщо у пацієнта є геморой чи інші захворювання проктологічного характеру, то ризик появи патології значно зростає.
Клінічні прояви
Симптоми кокцигодинії у чоловіків та у жінок:
До негативних фізіологічних змін у жінок та у чоловіків змінюється і психоемоційний фон. Симптоми психоемоційного стану при кокцигодинії: через постійний біль та дискомфорт з’являється апатія, можливо розвиток депресивного синдрому. Симптоми та лікування кокцигодинії у чоловіків та жінок не відрізняються.
Діагностика
В ділянку куприка можуть також віддавати захворювання малого тазу, тому необхідно перед лікуванням даного захворювання виключити інші соматичні захворювання з подібною симптоматикою:
Лікувальні заходи
Лікування кокцигодинії є комплексним. Для лікування симптомів кокцигодинії у жінок та чоловіків призначаються лікарські засоби зі знеболюючою дією. Призначаються фізіопроцедури, які направлені на полегшення больового синдрому – курси масажу, застосування анестетиків місцевої дії, мануальна терапія. У випадку сильних болей призначаються антидепресанти.
Якщо всі вищезазначені заходи виявляються неефективними, то в Медичному центрі «MedClinic» Вам можуть виконати блокаду непарного ганглія (введення місцевого анестетика та глюкокортикоїда), останнього ганглія симпатичної нервової системи, який відповідає за сприйняття болю від малого тазу, в тому числі від крижово-куприкової ділянки.
Переваги:
У випадку відновлення больового синдрому позитивний ефект від блокади є прогностичним чинником для проведення радіочастотної нейромодуляції/абляції непарного ганглія – процедури, після якої раз і назавжди можна забути про дану проблему.
Суть метода полягає у наступному: за допомогою спеціального радіочастотного генератора виникає дія високочастотними електричними сигналами на непарний ганглій. Переваги у нейромодуляції/абляції такі ж, як і у блокади, але ефект значно довший.
Радіочастотна канюля під контролем електронно-оптичного перетворювача введена через крижово-куприкове зєднання до місця надходження непарного ганглія.
Через радіочастотну канюлю введено контрастну речовину з метою підтвердження правильного місця знаходження кінця канюлі.