MedClinic > Блог > Травматологія > Контрактура Дюпюїтрена

 

Що таке контрактура Дюпюїтрена?

Це захворювання, при якому на долоні утворюються рубці, які в з часом розростаються, через що пальці не можуть повністю розігнутися.

Що є причиною захворювання?

Між шкірою і сухожиллями на долоні є прокладка, яка називається долонний апоневроз. Він починається від основи долоні і розходиться до пальців окремими пучками. При контрактурі Дюпюїтрена відбувається бурхливе зростання рубцевої сполучної тканини всередині апоневрозу, в результаті чого він починає зморщуватися, через що відбувається обмеження розгинання пальців.

На початку захворювання на долоні з’являється мозоль, який протягом кількох років збільшується і грубіє, потім утворюються щільні рубцеві тяжі, які не дають пальцях нормально розгинатися. У підсумку все закінчується тим, що пальці щільно притягуються до долоні і випрямити їх вже неможливо.

Як позбутися від цієї проблеми?

Все залежить від ступеня прогресування захворювання. На ранніх етапах, коли на долоні утворюються щільні вузлики, використовуються різні фізіотерапевтичні процедури, такі як фонофорез з колагеназою, парафінові аплікації, озокерит, ударно-хвильова терапія. Також необхідне виконання спеціальних вправ для розробки пальців. На даному етапі досить ефективно можна загальмувати розвиток контрактури.

Однак, люди з даним захворюванням звертаються вже на стадії, коли на долоні сформовані щільні рубцеві тяжі, які не дають розгинатися пальцям. В такому випадку є кілька варіантів хірургічне лікування:

  • коли рубцевозміненний апонероз видаляють через розріз на долоні.
  • виконують проколи та мініінвазивно за допомогою гострої голки під шкірою перетинають рубцеві тяжі апоневрозу. При цьому пальці звільняються і можуть спокійно розгинатися. Також є ще один цікавий метод лікування контрактури без операції, коли прямо в рубцевий тяж вводиться препарат, який розчиняє цей тяж. Дуже важливий момент, на жаль, на сьогоднішній день немає такого методу лікування, який би позбавив пацієнта від контрактури Дюпюїтрена раз і назавжди. Не одна методика не може гарантувати, що це захворювання не повернеться в майбутньому.

Медіа

13.04.2020

Травматологія

Контрактура Дюпюітрена

Контрактура Дюпюітрена - це згинальна контрактура (від латинського слова contractura - втягування) пальців рук, що виникла в результаті фіброзного переродження долонно апоневрозу.