MedClinic > Блог > Пластика > Ліпосакція живота

Ліпосакція живота

Неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, гормональний дисбаланс і виснажливі дієти, які через деякий час приводять до зривів. Все це залишає вагомий слід на нашій фігурі. І якщо за допомогою масажу, правильного харчування і спорту вдалося позбутися від великої кількості зайвого жиру на більшості ділянок тіла, то є зони, в яких ненависні сантиметри ніяк не хочуть йти. Позбутись від зайвих кілограмів в області живота – достатньо важке завдання, але існує дієвий і результативний спосіб в пластичній хірургії – ліпосакція.

Ліпосакція живота – метод в пластичній хірургії з видалення зайвого жиру в ділянці передньої черевної стінки. Багато хто думає, що ліпосакція це метод для схуднення і вона замінить заняття спортом і правильне харчування, це не так! Ця хірургічна операція спрямована на поліпшення і відновлення ідеальних пропорцій тіла, додавання контурам тіла більшої виразності і чіткості.

Жир в організмі людини можна поділити на 3 шари:

  1. Поверхневий (під шкірою). Від його кількості і щільності в значній мірі залежить зовнішній вигляд людини. Саме цей шар видаляється під час ліпосакції.
  2. Глибокий. Знаходиться під фасціями. Цей шар має властивість до зменшення тільки при загальному схудненні. Ліпосакції не піддається.
  3. Внутрішній. Вісцеральний жир. Розташований на внутрішніх органах. Ніколи не може бути видалений при ліпосакції.

Показання до проведення ліпосакції:

– наявність підшкірного жиру, в разі розміщення жирової тканини під м’язами і глибше – використовуються альтернативні методи;

– жирові відкладення і в’ялість шкіри;

– целюліт.

Протипоказання:

– вагітність, період лактації;

– гострі вірусні гепатити;

– неповнолітній вік;

– наявність в анамнезі ендокринних хвороб, які супроводжуються надмірною вагою (синдром Іценко-Кушинга, синдром полікістозних яєчників, гіпотиреоз та ін.), так як в цьому випадку немає сенсу в проведенні ліпосакції, так як результат буде недовготривалим і вага через деякий час повернеться.

У естетичній хірургії існує кілька способів по видаленню зайвого жиру:

– класична або вакуумна;

– вібраційно-ротаційна;

– хімічна;

– ультразвукова;

– радіохвильова.

    Класична. Здійснюється за допомогою спеціальної хірургічної трубки-канюлі та апарату, в якому нагнітається негативний тиск. На передній черевній стінці проводяться кілька невеликих розрізів, які не перевищують розмір в 7 мм, через ці розрізи вставляють канюлі, приєднані до апарату. Хірург здійснює зворотно поступальні рухи канюлею, тим самим руйнуючи  стінки між жировими клітинами, часто зачіпаючи при цьому периферичні нерви і судини. Маніпуляція дуже актуальна у пацієнтів з великим об’ємом жирової тканини, так як при ліпосакції таким методом видаляється від 3 до 6 літрів жиру. Класична ліпосакція характеризується появою в період після операції  гематом і набряку в ділянці операційного поля, що обумовлено особливостями течії самої процедури.

Вібраційно-ротаційна. Техніка дуже схожа на класичну ліпосакцію, але з приєднанням до вакуумекстрактора вібраційного елемента (компресор, вбудований двигун).

 

Хімічна. Здійснюється за допомогою фізіологічного розчину з додаванням лідокаїну (знеболюючий ефект) і адреналіну (судинозвужувальний ефект), який допомагає запобігти масивної кровотечі. Даний розчин розріджує жирові клітини і таким чином досягається бажаний ефект.

Ультразвукова. Передбачає проведення двох етапів. Першим етапом подається струмінь розчину під пульсуючим потоком, другим етапом є подача ультразвукових хвиль в проблемну зону. Жир перетворюється в емульговану масу, поліпшується його виведення. Ліпосакція спрощується, а її час проведення коротшає.

 

Радіохвильова. Заснована на руйнуванні жиру внаслідок подачі високочастотних хвиль через внутрішній і зовнішній електроди. Зовнішній грає роль датчика температури регулюючи подачу струму до електрода. Внутрішній встановлюється в підшкірну жирову клітковину і нагрівається до 38-40 градусів. Видалення розчиненого жиру здійснюється через тонку голку, щоб уникнути травмування судин.

 

Як проходить операція?

Максимальний об’єм видаленого жиру не повинен перевищувати 7% від маси тіла.

Перед операцією пацієнт повинен пройти консультацію зі своїм лікарем для вибору методики хірургічного втручання та здати ряд клінічних аналізів для діагностування можливої ​​супутньої патології, і обізнаності лікарів і анестезіологів під час операції. На шкіру пацієнта наноситься розмітка  для подальшого планування здійснюваних розрізів. Ліпосакція проходить під загальним наркозом (метод введення вибирається індивідуально). Невеликі розрізи виконуються в передбачуваних місцях, вводиться апарат, і лікар виконує основну масу роботи. Шкіра зашивається, а рубці після періоду реабілітації практично непомітні.

 

Як проходить період реабілітації?

Після ліпосакції протягом 1,5 місяця необхідно носити тугу пов’язку або компресійний трикотаж, для того щоб уникнути набряку і болісних відчуттів.

У перший місяць відмовитися від занять спортом і будь-якого фізичного навантаження.

У перші 7 днів підніматися з ліжка виключно за сторонньої допомоги.

У перші 3-4 місяці заборонено перебування під сонцем, відвідування солярію, лазень, саун і басейну.

 

Який результат слід очікувати?

Вже через тиждень Ви можете помітити позитивну динаміку: шкіра підтягується, параметри зменшуються, а силует стає більш підтягнутим і струнким. Кінцевий результат рекомендують оцінювати після 1 місяця реабілітації. Він стабільний і довгостроковий, на відміну від звичайних способів схуднення. Жирова тканина після видалення не відновлюється, тобто повторне відкладення жиру в цих місцях неможливо. Однак варто дотримуватися режиму харчування і займатися спортом, щоб жир не накопичився в інших місцях.