Ліпосакція живота
Неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, гормональний дисбаланс і виснажливі дієти, які через деякий час приводять до зривів. Все це залишає вагомий слід на нашій фігурі. І якщо за допомогою масажу, правильного харчування і спорту вдалося позбутися від великої кількості зайвого жиру на більшості ділянок тіла, то є зони, в яких ненависні сантиметри ніяк не хочуть йти. Позбутись від зайвих кілограмів в області живота – достатньо важке завдання, але існує дієвий і результативний спосіб в пластичній хірургії – ліпосакція.
Ліпосакція живота – метод в пластичній хірургії з видалення зайвого жиру в ділянці передньої черевної стінки. Багато хто думає, що ліпосакція це метод для схуднення і вона замінить заняття спортом і правильне харчування, це не так! Ця хірургічна операція спрямована на поліпшення і відновлення ідеальних пропорцій тіла, додавання контурам тіла більшої виразності і чіткості.
Жир в організмі людини можна поділити на 3 шари:
Показання до проведення ліпосакції:
– наявність підшкірного жиру, в разі розміщення жирової тканини під м’язами і глибше – використовуються альтернативні методи;
– жирові відкладення і в’ялість шкіри;
– целюліт.
Протипоказання:
– вагітність, період лактації;
– гострі вірусні гепатити;
– неповнолітній вік;
– наявність в анамнезі ендокринних хвороб, які супроводжуються надмірною вагою (синдром Іценко-Кушинга, синдром полікістозних яєчників, гіпотиреоз та ін.), так як в цьому випадку немає сенсу в проведенні ліпосакції, так як результат буде недовготривалим і вага через деякий час повернеться.
У естетичній хірургії існує кілька способів по видаленню зайвого жиру:
– класична або вакуумна;
– вібраційно-ротаційна;
– хімічна;
– ультразвукова;
– радіохвильова.
Класична. Здійснюється за допомогою спеціальної хірургічної трубки-канюлі та апарату, в якому нагнітається негативний тиск. На передній черевній стінці проводяться кілька невеликих розрізів, які не перевищують розмір в 7 мм, через ці розрізи вставляють канюлі, приєднані до апарату. Хірург здійснює зворотно поступальні рухи канюлею, тим самим руйнуючи стінки між жировими клітинами, часто зачіпаючи при цьому периферичні нерви і судини. Маніпуляція дуже актуальна у пацієнтів з великим об’ємом жирової тканини, так як при ліпосакції таким методом видаляється від 3 до 6 літрів жиру. Класична ліпосакція характеризується появою в період після операції гематом і набряку в ділянці операційного поля, що обумовлено особливостями течії самої процедури.
Вібраційно-ротаційна. Техніка дуже схожа на класичну ліпосакцію, але з приєднанням до вакуумекстрактора вібраційного елемента (компресор, вбудований двигун).
Хімічна. Здійснюється за допомогою фізіологічного розчину з додаванням лідокаїну (знеболюючий ефект) і адреналіну (судинозвужувальний ефект), який допомагає запобігти масивної кровотечі. Даний розчин розріджує жирові клітини і таким чином досягається бажаний ефект.
Ультразвукова. Передбачає проведення двох етапів. Першим етапом подається струмінь розчину під пульсуючим потоком, другим етапом є подача ультразвукових хвиль в проблемну зону. Жир перетворюється в емульговану масу, поліпшується його виведення. Ліпосакція спрощується, а її час проведення коротшає.
Радіохвильова. Заснована на руйнуванні жиру внаслідок подачі високочастотних хвиль через внутрішній і зовнішній електроди. Зовнішній грає роль датчика температури регулюючи подачу струму до електрода. Внутрішній встановлюється в підшкірну жирову клітковину і нагрівається до 38-40 градусів. Видалення розчиненого жиру здійснюється через тонку голку, щоб уникнути травмування судин.
Як проходить операція?
Максимальний об’єм видаленого жиру не повинен перевищувати 7% від маси тіла.
Перед операцією пацієнт повинен пройти консультацію зі своїм лікарем для вибору методики хірургічного втручання та здати ряд клінічних аналізів для діагностування можливої супутньої патології, і обізнаності лікарів і анестезіологів під час операції. На шкіру пацієнта наноситься розмітка для подальшого планування здійснюваних розрізів. Ліпосакція проходить під загальним наркозом (метод введення вибирається індивідуально). Невеликі розрізи виконуються в передбачуваних місцях, вводиться апарат, і лікар виконує основну масу роботи. Шкіра зашивається, а рубці після періоду реабілітації практично непомітні.
Як проходить період реабілітації?
Після ліпосакції протягом 1,5 місяця необхідно носити тугу пов’язку або компресійний трикотаж, для того щоб уникнути набряку і болісних відчуттів.
У перший місяць відмовитися від занять спортом і будь-якого фізичного навантаження.
У перші 7 днів підніматися з ліжка виключно за сторонньої допомоги.
У перші 3-4 місяці заборонено перебування під сонцем, відвідування солярію, лазень, саун і басейну.
Який результат слід очікувати?
Вже через тиждень Ви можете помітити позитивну динаміку: шкіра підтягується, параметри зменшуються, а силует стає більш підтягнутим і струнким. Кінцевий результат рекомендують оцінювати після 1 місяця реабілітації. Він стабільний і довгостроковий, на відміну від звичайних способів схуднення. Жирова тканина після видалення не відновлюється, тобто повторне відкладення жиру в цих місцях неможливо. Однак варто дотримуватися режиму харчування і займатися спортом, щоб жир не накопичився в інших місцях.