Лордоз – викривлення хребетного стовпа, при якому хребет опуклою частиною спрямований вперед. Фізіологічні вигини, які не є патологією, присутні в шийному і поперековому відділі і знаходяться під певним градусом (шийний відділ – 20-30 градусів, поперековий – 40 градусів). У разі збільшення або зменшення цих показників, ставиться діагноз – лордоз. У більшості випадків, даний вид викривлення хребта формується у дітей і підлітків.
Чому виникає викривлення?
Лордоз виникає під впливом кількох провокуючих чинників, до яких відносяться:
У вікових пацієнтів лордоз розвивається досить рідко, до даного виду викривлення хребта призводять такі чинники:
Лордоз хребта у жінок може розвинутись під час вагітності, але в таких випадках присутні і інші чинники, які негативно впливають на стан хребта, а навантаження на хребетний стовп при вагітності лише погіршує стан.
Види патології
Існує дві основні форми лордозу – вроджена і набута. Залежно від причин викривлення хребта, розрізняють:
Залежно від місця локалізації викривлення, лордоз має дві форми:
Клінічна картина
Лордоз поперекового відділу проявляється:
Симптоми шийного відділу:
Як лікувати патологію?
Лікування лордозу проводиться в комплексі. На ранніх стадіях розвитку захворювання призначається медикаментозна терапія і фізіотерапевтичні процедури. Для зменшення неприємної симптоматики застосовуються методи народної медицини. Під час лікування пацієнтам необхідно дотримуватися правильного раціону харчування і розпорядку дня.
Призначаються препарати нестероїдної протизапальної групи, міорелаксанти, вітамінні комплекси, глюкокортикоїди. Фізіотерапевтичні процедури – електрофорез, масажі, лікування теплом, магнітотерапія, ЛФК. Обов’язково носіння бандажів.
Випрямлення лордозу хірургічним методом проводиться в тих випадках, коли медикаментозна терапія і фізіопроцедури не дають позитивного результату. Залежно від складності клінічної картини, в оперативному лікуванні лордозу застосовується метод установки металевих пластин і штирів для вирівнювання хребта. В особливо важких випадках використовується установка рухливих імплантів замість вигнутих хребців. Даний метод хірургічного виправлення лордозу дорогий, але найефективніший.