MedClinic > Блог > Пластика > Ментопластика

 

Часто незадоволеність зовнішнім виглядом може ставати причиною багатьох комплексів. Обличчя – це наша візитна картка, а форма і кут нахилу нижньої щелепи і підборіддя грає важливу роль у формуванні рис обличчя, їх гостроти і виразності. Дуже гостре, довге, або навпаки втоплене підборіддя не прикрашає нікого і для того, щоб гармонізувати їх, існує пластична операція по зміні зовнішнього вигляду підборіддя – ментопластика.

Підборіддя за канонами краси один з найважливіших частин обличчя, який здатен як поліпшити, так і погіршити зовнішній вигляд. За стандартами краси він повинен кілька виступати за межі лицьової області. Щоб контур обличчя мав привабливий вигляд, підборіддя повинне бути підтягнутим і добре вираженим як в анфас, так і в профіль, без асиметрії і провисання шкіри, зайвої жирової клітковини та змін кісткової тканини.

Ментопластика – популярний вид пластичних операцій, який грунтується на корекції форми і розмірів підборіддя. Операція може проводитися як самостійне втручання, так і в комплексі з іншими – такими як кругова підтяжка обличчя або SMAS-ліфтинг.

Пластика підборіддя часто проводиться двома методами:

  • Імплантаційний: імпланти за матеріалом поділяються на силіконові (легкі у використанні і моделюванні) і біопротези (використовується матеріал з хряща пацієнта). Корекція підборіддя за допомогою цього доступу здійснюється через доступ по внутрішній стороні губи.
  • Остеотомічний. У хірургії цей метод використовується досить рідко і тільки тоді, коли необхідно проводити тотальну реконструкцію кісткової тканини нижньої щелепи. Він має на увазі розпил кістки з подальшим зміщенням частин і фіксуванням в необхідному положенні за допомогою титанових або колагенових пластин. Також застосовується при корекції асиметрії підборіддя.

Залежно від бажаного кінцевого результату проводиться:

  • Зменшуюча ментопластика.
  • Показання: велике, масивне, не пропорційне в порівнянні з усіма частина обличчя підборіддя.
  • Як проводиться? – Проводиться розріз на кістці або зовсім видаляється кістка, потім зміщується назад нижній сегмент щелепи і фіксується в необхідному положенні.
  • Збільшуюча ментопластика.
  • Показання: маленьке або недостатньо розвинене підборіддя, запале підборіддя.
  • Як проводиться? – Під окістя пацієнта встановлюється імплантат або висувається вперед нижній сегмент щелепи, після цього проводиться фіксація.

 

Показання до ментопластики:

  1. Наявність дефектів підборіддя.
  2. Бажання пацієнта змінити розмір, форму або пропорції підборіддя.
  3. Виступаюче підборіддя.
  4. Недостатньо сформоване підборіддя.
  5. Посттравматичні дефекти.
  6. Вроджені дефекти.
  7. Роздвоєне підборіддя, наявність неестетичних ямок.
  8. «Важка» нижня частина 1/3 обличчя.

 

Підготовка до операції:

Перед проведенням ментопластики пацієнт повинен пройти ряд лабораторних та інструментальних обстежень, для подальшого адекватного перебігу операції, вибору анестезії або наркозу.

За 14 днів до операції рекомендується відмовитися від вживання алкоголю, сигарет. Нікотин звужує судини, тим самим може подовжити реабілітаційний період. Обов’язково перед операцією пацієнт повинен повідомити лікаря про ті ліки, які він приймає, навіть якщо це вітаміни або БАДи.

Ментопластика має ряд протипоказань характерних для хірургічних втручань, але жодне з них не є прямим протипоказанням, і подальше проведення операції обговорюється виключно на консультації з лікарем.

До таких протипоказань відносяться:

– гострі запальні захворювання порожнини рота, наприклад: стоматити, гінгівіти і т.д.;

– онкологічні захворювання;

– хронічні серцево-судинні захворювання (гіпертонічна хвороба);

– гострі інфекційні захворювання;

– захворювання щитовидної залози, цукровий діабет;

– захворювання системи крові, пов’язані з порушенням згортання;

– ІІІ стадія ожиріння;

– вагітність, період лактації.

 

Як проходить ментопластика?

Операція здійснюється під загальним наркозом або місцевою інфільтративною анестезією разом з седативними препаратами за бажанням пацієнта. Проводять розріз в природній складці шкіри або на слизовій оболонці внутрішньої поверхні губи, відсікають або доповнюють необхідні елементи, моделюють, якщо є необхідність – шліфують кісткову тканину, закінчують накладанням косметичного шву. Імпланти обираються індивідуально лікарем-фахівцем під пацієнта, враховуючи специфічні анатомічні особливості.

Як проходить реабілітаційний період після проведення ментопластики?

Існують загальні рекомендації по відновленню після пластичної операції:

– необхідно носити фіксуючу пов’язку до моменту повного загоєння післяопераційної рани, а також виконувати всі рекомендації хірурга;

– протягом місяця після операції заборонено заняття спортом, фізичне навантаження, піднімання ваги, відвідування соляріїв і лазень.

 

Як проходить реабілітаційний період після проведення ментопластики?

Існують загальні рекомендації по відновленню після пластичної операції:

– необхідно носити фіксуючу пов’язку до моменту повного загоєння післяопераційної рани, а також виконувати всі рекомендації хірурга;

– протягом місяця після операції заборонено заняття спортом, фізичне навантаження, піднімання ваги, відвідування соляріїв і лазень;

– в перший тиждень існує високий ризик появи післяопераційних гематом і синців, їх наявність є нормою, з огляду на специфіку даного хірургічного втручання;

– зниження рухової і чутливих функцій деяких ділянок обличчя;

– протягом перших семи днів після операції пацієнтові необхідно використовувати ополіскувачі для порожнини рота після кожного прийому їжі, для того, щоб залишки їжі не залишалися в ротовій порожнині, і не викликали запальний процес та розмноження бактерій в ділянці операції;

– більшість набряків після втручання зникають через 2-3 тижні;

– через 7-10 днів після хірургічного втручання пацієнт може повернутися до звичного способу життя.

 

Оцінка результатів:

Результат операції підлягає оцінюванню через 25-30 днів та залежно від термінів реабілітації. Остаточний результат оцінюють через 3-4 місяці.

Результат від ментопластики – довічний, не вимагає повторної операції, а імплант не вимагає заміни.