Лікування нагноєння гематоми необхідно починати не відкладаючи, як тільки з’явились перші ознаки розвитку патологічного процесу. Нагноєння гематоми може призвести до тяжких ускладнень, зокрема, до некрозу м’яких тканин, пошкодити сухожилля, кістки, м’язи та суглоби.
Гематома – це порожнина, яка заповнена кров’яними згустками. Причиною виникнення гематоми можуть бути обширна травма. Незначні гематоми не потребують лікування та розсмоктуються самостійно. Обширні гематоми потребують медичного втручання.
Причини нагноєння
Гематома виникає в результаті механічного пошкодження м’яких тканин внаслідок сильного удару. У випадку, коли кров, що накопичилась в м’яких тканинах, не розсмоктується самостійно, це призводить до її нагноєння. Одна з причин нагноєння гемотоми – це ненадання медичної допомоги при обширних великих гематомах.
Вірогідність нагноєння збільшується при потраплянні в організм інфекційних збудників та при наявності тяжких хронічних захворювань, що пов’язані з порушенням метаболічних процесів, наприклад, при цукровому діабеті та дисбалансі гормонального фону.
Клінічна картина
Симптоми нагноєння гематоми:
Діагностика патології
Діагностика нагноєної гематоми базується на :
Як лікувати?
Лікування нагноєної гематоми призначається лікарем в індивідуальному порядку для кожного пацієнта в залежності від місця розміщення нагноєної гематоми, її розмірів та наявності чи відсутності ускладнень.
Для зменшення запального процесу та зняття набряку м’яких тканин призначаються компреси з антибіотиками. Якщо вогнище гнійного запалення ще не дозріло, дозволено використовувати компреси, що сприяють активному розсмоктуванню кров’яних згустків.
Консервативна терапія нагноєної гематоми полягає у призначенні антибактеріальних засобів, які підбираються по результатам бактеріологічного посіву вмісту та визначення виду інфекційної мікрофлори, яка стала причиною нагноєння. Медичні засоби зі знеболюючою та протизапальною дією підбираються індивідуально в залежності від тяжкості та особливостей симптоматичної картини.
Коли гнійний процес вже дозрів, єдиним методом лікування є його вскриття. Процедура проходить із застосуванням загальної та місцевої анестезії в залежності від площі запального гнійного процесу та глибини ураження.
Під вскриттям гнійного вмісту розуміють розсічення шкіри, очищення від гнійних мас з подальшим промиванням порожнини антисептичними засобами.
Після операції нагноєної гематоми на рану накладають пов’язку з антисептичним розчином. Пацієнту призначають антибактеріальну терапію для пригнічення інфекційної мікрофлори та препарати групи імуноглобулінів, щоб підвищити захисні функції організму для попередження повторного запалення з утворенням гнійного вогнища.