Синдром карпального каналу – це здавлення серединного нерву в ділянці зап’ястка.
Чому здавлений серединний нерв?
Синдром карпального каналу проявляється болем в зап’ястку. Синдром карпального каналу не виникає тільки від того, що пацієнт виконав різкі необережні рухи. Причина в тому, що серединний нерв здавлений, канал в якому він проходить звужений.
Фактори, що провокують розвиток синдрому:
В групу ризику входять наступні категорії людей з :
Ознаки синдрому
Симптоми синдрому карпального каналу:
При даних ознаках лікування синдрому карпального каналу потрібно починати негайно. Оніміння та слабкість в м’язах в/кінцівки вказує на стрімке прогресування захворювання. Больовий синдром вражає не тільки зап’ястя, але і всю верхню кінцівку до шиї.
Як діагностувати?
Відсутність специфічної симптоматичної картини не дає можливості встановлювати діагноз на основі огляду пацієнта.
Для діагностики використовують наступні методи:
Лікувальні заходи
Для лікування синдрому карпального каналу на перших стадіях проводиться медикаментозна терапія. Препарати підбираються лікуючим лікарем в залежності від ступеня тяжкості симптоматичної картини. Під час терапії необхідно максимально обмежити навантаження на зап’ястя, а по можливості повністю його знерухомити. Іноді це допомагає зменшити прояви захворювання у випадку відсутнього інтенсивного перебігу захворювання.
Медикаментозні препарати направлені на зменшення запального процесу у в/кінцівці та купують больовий синдром, сприяють звільненню нерву від здавлення. В обов’язковому порядку призначаються вітамінні комплекси, щоб нормалізувати стан м’язової тканини та відновити її функціональність.
У випадку відсутності позитивної динаміки від медикаментозної терапії та стійкому больовому синдромі, застосовують хірургічне лікування синдрому карпального каналу. Це малоінвазивна операція, яка полягає в тому, що виконується розріз не більше 5 см з одномоментним розсіченням поперечної зв’язки. Кінці зв’язки залишаються вільними, що сприяє розслабленню тиску на нерв та відновленню рухливості зап’ястя. Після розсічення зв’язки на шкіру накладають шви. Операція по розсіченню поперечної зв’язки проста та не потребує передопераційної підготовки хворого. Перебування пацієнта в стаціонарі не потрібне. Після проведеного хірургічного втручання пацієнту призначають фізіотерапевтичні процедури та масаж з метою реабілітації.
Наскільки швидко проходить відновлення залежить і від самого пацієнта. В період відновлення після операції необхідно зменшити навантаження на зап’ястя. Термін реабілітації в середньому складає 1-2 місяці.