MedClinic > Блог > Пластика > Отопластика

 

Форма зовнішнього вуха (вушної раковини) закладається ще в період ембріогенезу і ми ніяк не в силах вплинути на це. Часто, такі проблеми як капловухість, відтопиреність, неправильна форма або вушна раковина занадто великих розмірів стає причиною комплексів і проблем в свідомому віці. З цією проблемою можна поборотись тільки хірургічним шляхом.

Отопластика – операція зі зміни форми, асиметрії і розташування вушних раковин.

Отопластика є естетичною операцією, так як досить часто проблема капловухості не несе за собою абсолютно ніяких змін у функції слухового апарату та має виключно естетичний ефект. За 60 хвилин операції пацієнт позбавляється від комплексів, його обличчя набуває гармонійний вигляд і оновлену зовнішність.

Отопластику можна розділити по типу досягнення бажаного ефекту:

Естетична отопластика – виконується в разі естетичних дефектів, які заважають даному пацієнтові.

Показаннями до естетичної отопластиці є:

– надмірно відтопиренням вушних раковин, яке заважає пацієнтові;

– великий розмір вушних раковин;

– асиметрія вушних раковин;

– повторна отопластика, якщо при первинній операції не було досягнуто необхідного ефекту;

– рубці;

– дефекти мочки вуха;

– надання витончених форм.

Реконструктивна отопластика – спрямована на відновлення хрящової тканини в місцях, де вона в надлишку, відновлення первозданної форми і розмірів, і точне відтворення анатомічних структур.

Показаннями до реконструктивної отопластиці є:

– дефекти вушної раковини;

– зміни після травм або пухлинного процесу;

– вроджені аномалії розвитку;

– відсутність зовнішнього вуха або його недорозвинення.

Перевага даної пластичної операції в тому, що її можна проводити і в дитячому віці, вона малоінвазивна, а період реабілітації мінімальний. Вік, при якому можна робити отопластику – 6-7 років. Проведення отопластики в більш ранньому віці не рекомендується, так як в дитячому організмі ще не до кінця сформовані хрящові тканини, і операція в подальшому може бути не потрібна або ефект від операції, зробленої в ранньому віці (до 6 років) може бути нестабільний протягом усього життя.

Показання до пластика мочки вуха:

– тривале носіння важких сережок;

– розтягнення мочки вуха тунелями;

– ускладнення після запального процесу, гнійні захворювання.

Протипоказання до отопластики відносяться до групи загальних протипоказань  і включають: гострі вірусні захворювання, ендокринні порушення (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози), період вагітності і лактації, хронічні захворювання серцево-судинної системи, вроджені захворювання крові, вроджені вади серця, порушення згортання крові, деякі детматологічні захворювання, вік до 6-ти років.

Жодне з вище перерахованих протипоказань немає абсолютним. Проведення операції обговорюється виключно зі своїм лікарем на консультації і уточнюється після здачі ряду лабораторних аналізів та інструментальних досліджень.

Як проходить операція?

Найчастіше для дітей використовується загальний наркоз, щоб уникнути болю та страху, у дорослих можна вибрати місцеву анестезію або загальний наркоз на вибір (за вашим бажанням або за медичними показаннями). Хірург завдає розмітку на зону зовнішнього вуха, де будуть здійснені подальші розрізи, після чого вводиться розчин анестетика або обколюють зону препаратом для місцевої анестезії. Хірург здійснює надріз довжиною 5-7 см залежно від розміру дефекту або анатомічних особливостей за вухом по природній складці, відшаровує шкіру, звільняючи хрящ вушної раковини. Далі на сам хрящ наносяться насічки, висікаються найбільш виступаючі його частини і моделюється форма, потім зшивається хрящ в необхідному положенні, на шкіру накладаються косметичний шов за допомогою атравматичного шовного матеріалу. Рубець залишається в непомітному місці і через деякий час набуває кольору прилеглої шкіри, не викликаючи дискомфорту і сорому. В кінці операції хірург накладає асептичну пов’язку і вже в цей день пацієнт може йти додому.

Як проходить реабілітація?

Повне загоєння післяопераційної рани відбувається через 2-3 тижні, залежно від особливостей регенерації саме Вашого організму.

Перші три-чотири дні може турбувати помірний набряк і болісні відчуття, що є природним для даного втручання і легко купується знеболюючими по потребі.

Вам не потрібно відмовлятися від соціального життя і вже на наступний день за бажанням Ви можете виходити на роботу або навчання

Під час реабілітаційного періоду багатьох хвилює питання: «А чи можна мити волосся?». Так, це не протипоказано.

Відновлювати заняття спортом і легкі фізичні навантаження можна вже через 2 тижні.

Необхідно вчасно приходити на консультацію до свого лікаря і носити стягує пов’язку за показаннями.

Результат отопластики:

З нашої практики така малоінвазивна і малотравматичная, але ефективна операція здатна перевернути життя людини, позбавити від дитячих комплексів і зайвої соромязливості. В руках професіоналів нашої клініки Ви можете не хвилюватися і повністю довіритися фахівцям з багаторічним стажем, які використовують тільки універсальні і безпечні методики, які роблять Вас краще!

Медіа

13.04.2020

Пластическая хирургия

Отопластика

Отопластику применяют при лопоухости, увеличенном размере ушных раковин, недоразвитии ушных раковин, а также при врожденных и травматических формах деформации.