MedClinic > Блог > Пластика > Підтяжка обличчя

 

Фейсліфтинг і цервіколіфтинг (підтяжка обличчя та шиї) – операція для омолодження в пластичної хірургії обличчя, спрямована на корекцію вікових змін, при цьому максимально зберегти індивідуальність кожної людини, природну міміку, риси обличчя.

Найкраще проводити операцію з підтяжки обличчя у віці 40+, так як процеси видимого старіння тільки почалися, але шкіра ще не втратила еластичність, тургор і здатність до регенерації, і не піддалася грубим віковим змінам. У молодшому віці операцію підтяжки обличчя можна замінити  малоінвазивними методиками для збереження молодості.

Цервікопластика – операція по видаленню надлишків шкіри на шиї. Коли надлишки шкіри поєднуються з в’ялістю підшкірних м’язів, виконується платізмопластика – підтяжка підшкірного м’язу шиї (платизми). При наявності надлишкового жиру виконується ліпосакція шиї і підборіддя.

    Показання:

– видима втрата еластичності шкіри, в’ялість;

– вікові зміни, глибокі багаточисленні зморшки;

– поява «другого підборіддя»;

– поява, так званих «брилів» – провисання м’яких тканин щік нижче контуру нижньої щелепи;

– опущення шкіри, м’язів і жирової тканини в області щік і підборіддя;

– деформація овалу обличчя, відсутність чіткої лінії нижньої щелепи;

– зайвий жировий шар в області шиї, надлишок шкіри;

– глибокі, яскраво виражені горизонтальні складки – кільця Венери;

 

Як проводиться операція?

Хірургічна підтяжка обличчя і шиї завжди проводиться під загальним наркозом, так як операція досить довга і інвазивна. Тривалість операції визначається вибором хірургічної техніки і масштабом завдань.

За технікою виконання:

– відкритий метод (класичний) –  проводиться розріз від скроні уздовж вушної раковини до шиї по волосистої частини голови. В даному випадку проводитися натяг шкіри з подальшим видаленням надлишку тканин.

– ендоскопічний метод – передбачає доступ через розрізи або проколи, і вже через них виконання наступних маніпуляцій.

– SMAS-техніка – глибокий ліфтинг пацієнта, має на увазі не тільки підтяжку шкіри, але і глибоких м’яких тканин, м’язів. Суть цієї методики полягає в тому, що підтягується міофіброзний прошарок, який за собою тягне навколишні тканини.

Залежно від зони виділяють:

верхня підтяжка – підтяжка чола і нависання брів.

підтяжка лоба (ендоскопічна) – в цьому випадку проводяться розрізи розміром від 1 до 4 см волосистої частини голови.

відкрита підтяжка чола проводиться досить рідко, і головними показаннями до проведення є високий лоб і дуже велика кількість зайвої тканини, які неможливо видалити ендоскопічним методом, і раціональніше провести саме цей доступ.

пряма підтяжка брів – проводиться у тому випадку, коли у пацієнта відсутні глибокі зморшки і надлишок тканин в зоні чола, а брови залишаються опущеними. Процедура проходить дуже просто, так як в ході операції видаляють невеликі ділянки тканин над бровами. Сліди після операції непомітні, так як маскуються природним зростанням волосся в даній зоні. Брови піднімають, зморшки розгладжуються, лоб стає гладким, а погляд молодше і виразніше.

середня підтяжка. Ця методика підтяжки обличчя застосовується при явно виражене провисання в зоні щік, наявність глибоких зморшок, носогубних складок, малярних мішків і носослізних борозен. Хірургічний доступ  здійснюється через розріз в зоні нижньої повіки (в даному випадку невеликий рубець знаходиться на природній складці і стає майже непомітним), скроні або на внутрішній поверхні щік.

нижня підтяжка обличчя. SMAS-підтяжка нижніх двох третин обличчя і шиї – часто застосовується метод омолодження при провисанні щік, виражених носогубних складок і «брилях», другому підборідді, складках на плечах і шиї, наявності залишкових тканин на шиї і нижньої лінії обличчя. Підтягується шкіра технікою SMAS, при якій надлишок тканин відсікається, а зайві жирові відкладення на шиї видаляються шляхом ліпосакції. Доступ при цій техніці здійснюється позаду і попереду вушної раковини, а також шкіра проколюється на підборідді довжиною в 3 мм.

Протипоказання до проведення операції:

– онкологічні захворювання;

– інфекційні захворювання;

– захворювання з порушенням згортання крові;

– ураження шкіри;

– вагітність і лактація;

– алергічні захворювання;

– психічні захворювання;

– хронічні захворювання серцево-судинної системи та системи дихання;

– захворювання ендокринної системи;

Ускладнення, які можуть виникнути внаслідок підтяжки обличчя:

  • Рубці і набряки. Рубці виглядають неестетично в перші дні реабілітації, а припухлість болісна, ці невеликі ускладнення зникають через кілька днів після проведення операції.
  • Гематоми. Під шкірою можуть утворюватися невеликі крововиливи через травматизацію судин під час операції.
  • Тимчасова втрата чутливості. За рахунок великого обєму операції можливе пошкодження дрібних гілочок лицьових нервів, що може супроводжуватися втратою чутливості і рухових функцій лицьових м’язів.

Тривалість результату після операції визначається наступними факторами:

– вік;

– стан шкіри до операції;

– суворе дотримання рекомендацій після операції в період реабілітації;

– генетична схильність;

– особливості Вашої шкіри;

– раціон харчування і наявність шкідливих звичок.

 

    Реабілітація після підтяжки обличчя:

Протягом перших днів, як уже було сказано вище, можливі набряки і синці, які проходять дуже швидко. Перший час варто відмовитися від фізичних навантажень, занять спортом, відвідування саун і солярію. Весь час необхідно носити еластичний бинт. Зняття швів відбувається через 5-7 днів. Мити голову і використовувати косметичні засоби можна вже через 7-8 днів. Виходити до роботи можна через два тижні, а повна реабілітація проходить через 1-1.5 місяці, тоді і можна оцінити справжній результат операції.