MedClinic > Блог > Травматологія > Пластика сухожилля

Пластика сухожилля

Пластика сухожилків – операція з відновлення сухожилля після їх травми. Показання до проведення операціїтравми сухожилків і розрив м’язів унаслідок надмірного фізичного навантаження, сильного перенапруження м’язів або їх механічного травмування. Ціна пластики сухожилків залежить від тяжкості випадку і обсягу травми. Проводиться пластика сухожилків і при застарілих травмах, які не були вчасно вилікувані і привели до ускладнень.

Особливості операції

Пластика сухожилків проводиться декількома способами. Який саме метод операції буде обраний, вирішує тільки лікар, залежно від тяжкості випадку, і яке саме сухожилля було пошкоджено. Наприклад, пластика сухожилків стопи має на увазі накладання поздовжнього шва, який неможливо накласти при необхідності провести пластику сухожилків кисті.

Найскладнішою у виконанні вважається пластика сухожилля згинача пальця, так як на цьому місці розташовано велике скупчення нервових закінчень і кровоносних судин, а також великий ризик їх травмування. Пластика сухожилків може проводитися двома методами:

  • відкритого типу;
  • черезшкірного типу.

Метод вибору операції залежить від розміру сухожилля. Пластика сухожилля біцепса може проводитися відкритим і черезшкірним типом, в залежності від поширеності травми, пластика сухожилля розгинача пальця проводиться тільки черезшкірною методикою, щоб мінімізувати ризики пошкодження сусідніх м’яких тканин, м’язів і кровоносних судин.

Пластика сухожилків з одночасним зшиванням м’язів проводиться при великих травмах, які найчастіше зустрічаються у професійних спортсменів або людей похилого віку, у яких розрив сухожилля і м’язів пов’язаний з їх ослабленням.

Прогноз

Незважаючи на складності проведення пластики сухожилків, операції відкритого і черезшкірного типу проходять, в більшості випадків, успішно. Щоб закріпити успішний результат операції, пацієнту необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря під час реабілітаційного періоду.

Якісне зшивання розірваних м’язів і сухожилків – це лише половина успіху, важливу роль відіграє і правильне виконання фізіотерапевтичних процедур по відновленню рухових функцій прооперованих сухожилків і м’язів.

Можливі ризики

При проведенні операції по зшиванню розірваних м’язів і сухожилків існують ризики ускладнень, викликані індивідуальними особливостями пацієнта, будовою м’язів і сухожилків. В ході операції є ймовірність занесення інфекції, хоча при якісній роботі хірурга зустрічається дана патологія вкрай рідко.

Після операції можливе відкриття внутрішньої кровотечі, що виникає через непереносимість пацієнтом певних лікарських препаратів, що використовуються під час операції і в реабілітаційний період.

При відкритих операціях на сухожиллях і м’язах існує ймовірність зачепити нервові структури, хоча якщо оперує висококваліфікований хірург, цей ризик зменшується. При великих травмах сухожилків і м’язів, які призвели до пошкодження кровоносних судин і нервових закінчень, можливе порушення рухливості прооперованої кінцівки. У літніх людей і спортсменів після проведеної операції з пластики сухожилля присутній ризик повторного їх травмування. У людей похилого віку це пов’язано з ослабленням і втратою м’язами своєї еластичності, у спортсменів – з надмірними фізичними навантаженнями.