MedClinic > Блог > Пластика > Рак молочної залози

Рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок у всьому світі – він становить 16% всіх випадків захворювань на рак серед жінок. Відсоток виживання після перенесеної онкології в країнах з високим рівнем прибутку приблизно 65%, а з низьким – 40%.

Марія Гессен, Анджеліна Джолі і багато інших жінок, імена яких нам відомі, зважилися на цю операцію на благо свого здоров’я і довгого життя. Всі ці жінки були носіями мутантного гена, що провокує розвиток раку-ген BRCA 1, BRCA 2.

 

Які жінки схильні до розвитку раку?

 • Жінки-носії мутантного гена, за рахунок якого розвивається рак молочної залози і яєчників.
 • Жінки, у яких в сімейному анамнезі у матері чи бабусі було виявлено онкологічне захворювання.
 • Жінки, з наявними доброякісними утвореннями молочної залози, які в подальшому можуть перероджуватися в злоякісні.
 • Пацієнтки, які в ранньому віці були схильні до опромінення грудної залози (при хворобі Ходжкіна).
 • Жінки, які перенесли рак однієї молочної залози в минулому, більше схильні до раку і другий залози.

 

На сьогоднішній день профілактична мастектомія є одним з кращих засобів з профілактики і боротьби з онкопатологією.

Профілактична мастектомія – превентивна хірургічна операція з видалення молочної залози, жирової клітковини і лімфатичних вузлів.  Операція здійснюється при гінекомастії і генетичній схильності до раку молочної залози. Проводитися одномоментно з реконструкцією молочної залози.

Діагностичні обстеження

 

 • Клінічне обстеження. Іноді рак проявляється наявністю «грудочки в грудях». У більшості випадків ці вузли є доброякісними. Однак, оскільки рак грудей досить часте явище, жінка, яка знаходить вузлик в грудях, повинна відразу ж звернутися до лікаря.
 • Візуалізація. Ці обстеження (в основному мамографія і УЗД) пропонуються лікарем в рамках систематичного активного виявлення або в результаті огляду з виявленням утворень в грудях. У деяких випадках проводиться МРТ (магнітно-резонансна томографія).
 • Біопсія і аналіз клітин. Взяття тканини з підозрілої зони, яке відправляється на аналіз в лабораторію. Саме це дослідження дозволяє уточнити і підтвердити діагноз.

 

Як підготуватися до операції?

Щоб дізнатися, чи необхідне проведення планового хірургічного втручання і виключення протипоказань, необхідною умовою є здача інструментальних та лабораторних обстежень, які включають в себе:

 1. Загальний аналіз крові і сечі.
 2. Глюкоза крові.
 3. Група крові і резус-фактор.
 4. Коагулограма (час згортання, МНО, ПТІ, АЧТЧ).
 5. Біохімічний аналіз крові (білірубін, АЛТ, АСТ, загальний білок, сечовина, креатинін, С-реактивний білок, печінкові проби), електроліти (калій, натрій, кальцій).
 6. Аналіз крові на HbsAg (вірусний гепатит В).
 7. Сумарні антитіла HCV (вірусний гепатит C).
 8. Аналіз крові на ВІЛ і RW.
 9. Електрокардіограма.
 10. Консультація терапевта.
 11. Флюорографія (рентген ОГП).

 

Також Вам необхідно проконсультуватися з лікарем. Перед проведенням операції обговорюється бажаний результат і відбувається підбір імплантів. На прийомі обов’язково повідомте лікаря про постійний прийом лікарських препаратів.

 

Існує кілька видів проведення мастектомії:

 1. Радикальна класична мастектомія по Холстеду. При цій операції видаляються малий і великий грудний м’яз, молочна залоза, жирова клітковина і регіонарні лімфатичні вузли (пахвові і підключичні). Рану вшивають і виводять дренаж для відтоку рідини в ранній післяопераційний період і проведення санації за потребою. Здійснюється при залученні в процес м’язів, фасцій і клітковини.
 2. Ампутація – видалення грудей без резекції пахвової клітковини, застосовується або за строковими показаннями у сильно ослаблених пацієнток, або при початкових формах раку у літніх пацієнток, для яких естетична сторона операції не є важливою.
 3. Техніка мастектомії по Маддену. При цій органозберігаючій операції не так широко видаляється пахвова клітковина, зберігаються малий і великий грудний м’яз.
 4. Видалення по Пейті. Воно має на меті видалення малого грудного м’яза, але збереження великого

Як проходить період реабілітації?

Реабілітація включає в себе корекцію наявних гормональних порушень, дієту, вітамінотерапію, психотерапію. При необхідності відновлення колишньої форми молочної залози – пластику. На 7-10 день після втручання приступають до виконання лікувальної фізкультури. Комплекс вправ підбирає лікар. Ігнорування гімнастики після мастектомії може привести до обмеження обсягу рухів в плечовому суглобі і втрати працездатності.