MedClinic > Блог > Пластика > Збільшення молочних залоз

 

Всі жінки світу мріють зберегти красу свого тіла як можна довше, але на жаль безліч факторів, які не дозволяють молочним залозам залишитись в первозданному вигляді. Годування грудьми, пологи і вагітність, різкі скачки ваги, генетичний фактор, вік і багато іншого згубно позначається на формі і розмірах нашої молочної залози. На щастя, в сучасній пластичній хірургії існує операція, яка допомагає мільйонам жінок відчувати себе впевненіше.

Збільшення молочних залоз – пластична операція, спрямована на гармонізацію форм і пропорцій грудей щодо побажань жінки. Результат досягається за допомогою маммопластики (ендопротезування грудей імплантами) або за допомогою ліпофілінга (власного жиру).

На сьогоднішній день дана операція вважається найпопулярнішою в пластичної хірургії, найчастіше виконуваної і найбільш безпечною методикою для отримання ідеальної форми і бажаного розміру бюста в найкоротші терміни.

Які проблеми вирішує пластика молочних залоз?

– невеликий розмір бюста від природи. Багато дівчат переживають через нульового розміру. Відсутність жіночних форм викликає масу психологічних комплексів. Операція зі збільшення грудей вирішує проблему недостатнього обсягу і дарує бажані форми.

– зміни обсягу і форми після пологів та грудного вигодовування. Так звана постлактаційна інволюція молочної залози зустрічається у кожної другої дівчини. Тканини спочатку розтягуються, а потім, коли молоко убуває, провисає. В цьому випадку, можна говорити про птоз. Імплантація дозволяє усунути всі прояви птозу, а також скорегувати положення соска.

– виражена асиметрія. Різниця в розмірі молочних залоз більш ніж в ½ об’єму вимагає хірургічної корекції. Для усунення асиметрії підбираються різні імплантати або ж корекція поєднується з додатковою підтяжкою.

– вікові зміни. Пластика дозволяє збільшити бюст і повернути колишню пружність.

– відновити раніше молочні залози внаслідок новоутворень.

 

Які існують протипоказання до установки імплантів молочних залоз?

– вік до 18 років;

– запальні захворювання молочної залози (мастити, абсцеси)

– онкологічні захворювання молочної залози та інших органів і систем;

– період лактації та 6 місяців після її завершення;

– гострі інфекційні захворювання;

– тяжка супутня патологія;

– порушення згортання крові.

    Три види розміщення імплантів:

 1. Під фасцію. Найбільш часто застосовується в пластичній хірургії. Встановлюється під фасцію великого грудного м’яза. Травматичність при цьому виді установки мінімальна, ймовірність благополучного приживлення дуже висока, так як імплант укритий фасцією.
 2. Під залозу. Імплант в цьому випадку встановлюють попереду від великого грудного м’яза під молочну залозу. У дівчат з невеликою кількістю підшкірної жирової клітковини, тонкою шкірою або невеликим розміром грудей імплант може контурувати і легко прощупується під шкірою.
 3. 3. Під м’яз. Імплант в цьому випадку встановлюють між великим грудним м’язом і малим грудним м’язом. Варіант часто використовується в сучасній хірургії, оскільки м’язи служать додатковою стабілізацією і підтримують імплант. В даному випадку має місце велика травматичність і тривалий перебіг реабілітаційного періоду.

За формою імпланти бувають:

 1. Анатомічної (каплевидной) форми.
 2. Круглої форми.

Форма імплантів підбирається відповідно до вподобань пацієнтки, що виходять форм молочної залози і відповідності загальних пропорціях тіла.

За місцем розрізу виділяють:

 1. Субмаммарний (підгрудний). Імплант встановлюється через розріз в природній складці під грудною залозою. Даний спосіб є найбільш популярним, оскільки через досить довгий розріз можна встановити імплант будь-якого розміру. Ще одним вагомим плюсом вважається те, що при установці і носінні імпланта ніяк не пошкоджується молочна залоза. Під грудьми залишається невеликий рубець, який з часом стає абсолютно непомітним.
 2. Періареолярний (околососковий). Імплант встановлюють через розріз на межі двох тканин, за рахунок чого рубець, який утворюється після буде непомітний. Зручний метод для корекції форми молочної залози, але вважається досить травматичним і виключає годування грудьми в подальшому.
 3. Аксилярний (пахвовий). Імплант вводитися в грудну область через розріз в пахвовій складці. Ще цей метод називають безшовним, оскільки безпосередньо на грудях шрамів не залишається. Істотним мінусом даного методу є велика травматичність і тривалий процес загоєння рани, так як в пахвовій області знаходитися велика кількість потових залоз і волосяних фолікулів.

Як відбувається період реабілітації?

 • День після операції пацієнтка перебувати в клініці під чуйним наглядом хірурга і медперсоналу.
 • На наступний день пацієнтка може бути виписана з певними рекомендаціями.
 • Протягом тижня можуть турбувати болі тягне характеру, які можна порівняти з крепатурою. У рухливості рук і грудної клітки при диханні також є деякі складності.
 • Всі ці симптоми, які є абсолютно нормальними після пластики грудей, легко купіруються знеболюючими препаратами. Повна реабілітація відбувається приблизно через місяць.
 • В період реабілітації також буде потрібно носити компресійну білизну від 4 до 6 тижнів. Шви знімаються в періоді від 10 до 14 днів, якщо використовується шовний матеріал, що не розсмоктується.

У перші 7-10 днів не рекомендується активне заняття спортом і навантаження на грудну клітку, бажано уникати сну на грудях, не відвідувати басейн, солярій, лазню протягом перших місяців. Через 2-3 місяці можна спокійно повертатися до активних занять спортом. При дотриманні рекомендацій хірурга післяопераційний період проходить досить легко, а результат зберігається на багато років.