Пошкодження меніска – це травма колінного суглоба, що супроводжується больовим синдромом в коліні.
Меніск – це хрящовий прошарок, який постійно перебуває під фізичним навантаженням і схильний до пошкодження. Характер та інтенсивність болю залежать від ступеня пошкодження меніска. Розрив меніску характеризується сильним болем, що не дає людині здійснювати будь-які рухи. При незначному пошкодженні, біль носить помірний, але постійний характер, з посиленням при різких рухах або підвищеному навантаженні.
Симптоматичні прояви
При травмуванні коліна, як правило, пошкоджується внутрішній меніск, внаслідок того, що він має меншу рухливість і еластичність, а тому різкий неакуратний рух здатний призводити до його розтягування або перелому. При травмах меніска колінного суглоба характерні наступні клінічні симптоми:
Такий симптомокомплекс розвивається відразу ж після отримання травми. У тому випадку, коли при травмі меніска лікування, якщо його не було надано своєчасно, в суглобовій сумці накопичується рідина, що загрожує поступовим розвитком такої патології, як колінний хронічний синовіїт. Симптоми пошкодження меніска можуть різнитися в кожному індивідуальному випадку, це залежить від того, наскільки давно сталася травма. Основною ознакою розриву меніска вважається больовий синдром, обмеження рухів в суглобі, хрускіт.
Діагностика розриву меніска колінного суглобу
При розриві меніска потрібне проведення інструментального дослідження – МРТ. Поставити точний діагноз тільки за одним симптомам можливо, але встановити тип пошкодження допоможе МРТ. Лікування меніска колінного суглоба проводиться з урахуванням ступеня тяжкості.
Лікування меніска колінного суглобу при розтягуванні частіше медикаментозне, з використанням фізіотерапевтичних методик з метою якнайшвидшого відновлення активності і рухливості суглоба. При діагностованому розриві меніска проводять операцію, в ході якої повністю або частково видаляють меніск при неможливості відновити його цілісність.
Медикаментозна терапія пошкодження меніска призначається тільки при розтягненнях, якщо відсутні такі ускладнення, як його защемлення. Медичні препарати, які призначаються пацієнтові, допомагають вилікувати симптоми пошкодження. Для відновлення функціонування меніска рекомендується курс ЛФК і фізіопроцедури.
Операція при пошкодженні меніску колінного суглобу при його розриві проводиться шляхом його зшивання. Даний вид хірургічної операції є малоінвазивним і проводиться спеціальним медичним обладнанням – під контролем артроскопа, який вводиться в колінний суглоб через маленькі проколи в шкірі.
Показаннями до проведення операції меніску є не тільки розрив меніска, але і його значне розтягнення, якщо ця травма приносить пацієнтові сильний, постійний біль, що не проходить після прийому медичних препаратів.
Після проведеного оперативного втручання на меніску необхідно пройти реабілітаційний період, в процесі якого пацієнтові призначається курс лікувальної фізкультури та проходження фізіотерапії для повернення колінному суглобу колишньої рухливості. Без дотримання цих заходів суглоб може втратити свою функціональність.