MedClinic > Блог > Травматологія > Розтягнення зв’язок і суглобів

Лікування розтягнення зв’язок підбирається залежно від тяжкості клінічного випадку.  У більшості випадків, легке розтягнення зв’язок не представляє особливої ​​небезпеки і проходить самостійно.

Розтягнення зв’язок на руці або нозі – часта травма, яка виникає через різкий рух при неправильному положенні суглоба кінцівки.  Схильні до травми, в першу чергу, спортсмени, які перевантажують свої кінцівки надмірним навантаженням, у багатьох випадках розтягнення зв’язок на руці, нозі носить побутовий характер.

Незважаючи на легкість травми, розтягнення зв’язок гомілкостопного суглобу, зап’ястя або коліна вимагає тривалого відновлення, під час якого основною вимогою до пацієнта є максимальне знерухомлення ушкодженого суглоба.

 Види розтягнень

Клінічна картина при розтягуванні зв’язок залежить від того, який саме суглоб був пошкоджений:

Розтягнення зв’язок стопи, гомілки виникає внаслідок надмірного фізичного навантаження.  Найчастіше зустрічається даний вид травми серед спортсменів, що займаються активними видами спорту, але нерідкі випадки побутового травмування.  Основні симптоми – біль і набряклість на місці пошкодження сустава.

Розтягнення колінних зв’язок досить складний вид травми, до якої схильні спортсмени і люди з дегенеративними захворюваннями суглобів.  У профілактичних цілях людям, що знаходяться в групі ризику, рекомендовано фіксувати колінний суглоб спеціальним еластичним бинтом.

Розтягнення ліктьових зв’язок, зап’ястя – основний симптом – біль, що виникає відразу після травми і посилюється при рухах кінцівкою.  Спортсменам і людям похилого віку для профілактики розтягнення суглобів рекомендовано носити спеціальний бандаж.

 Лікування розтягнення

При травмі суглоба, що супроводжується розтягненням, необхідно надати екстрену допомогу, яка в подальшому допоможе зв’язкам встати в нормальне положення. В першу чергу, ушкоджений суглоб необхідно повністю знерухомити і зафіксувати пов’язкою.

Якщо пошкоджена кінцівка стає надмірно рухомою, це може свідчити про розрив суглоба, в таких випадках необхідно накласти з двох сторін кінцівки шини, використовуючи палиці, дошки та інші рівні, тверді предмети.

Щоб попередити появу сильних гематом і набряків, до ушкодженого суглоба необхідно прикласти холод – лід або змочену в холодній воді ганчірку. Щоб не допустити появу синця, кінцівку необхідно завжди тримати трохи вище відносно всього тіла.

Якщо біль не втихає, з’являється сильний набряк, кінцівка стає холодною, займатися самолікуванням категорично заборонено.  Такі ознаки можуть свідчити про важкі травми суглоба, переломах кісток, що вимагають негайної лікарської допомоги.

Лікування розтягнення зв’язок суглобів легкого ступеня, при відсутності інтенсивного болю, можна провести самостійно вдома, але тільки після обстеження і встановлення діагнозу.  Головне – тимчасово зафіксувати пошкоджений суглоб і не займатися сильним фізичним навантаженням.

Для зменшення больового синдрому можна використовувати препарати місцевого спектру дії – мазі і креми.  Як швидко відновляться зв’язки, залежить від багатьох чинників – ступеня тяжкості розтягнення, наявності захворювань опорно-рухового апарату, віку пацієнта.  При розтягненні зв’язок лікарі призначають такі препарати місцевого спектру дії:

  • мазі з охолоджуючим ефектом – Меновазин, Гевкамен;
  • препарати із зігрівальною дією – Віпросал, Фіналгон;
  • препарати місцевого спектру дії нестероїдної групи – Вольтарен, Фастум гель, Нурофен.

Розтягнення зв’язок – поширена травма, яка проходить досить швидко при належному лікуванні.