MedClinic > Блог > ЛОР > Септопластика

Навіщо робити:

У людей внаслідок викривлення носової перегородки і гіпертрофії нижніх носових раковин погіршується носове дихання. Кількість повітря, що проходить по носових ходах, стає менше, стає недостатньо носового дихання, і доводиться вдаватися до використання судинозвужувальних крапель або дихати через рот.

Найбільш частими скаргами є: утруднене носове дихання, не спроможність дихати без крапель, часті гайморити, проблеми з нюхом, хропіння, дихання ротом, головні болі, втому, не висипання, проблеми з горлом, викликані сухістю слизових оболонок ротоглотки.

Судинозвужувальні краплі, в свою чергу, ніякого впливу на носову перегородку не роблять, так як перегородка – це хрящ, покритий слизовою оболонкою, а впливають на бічні стінки носа (нижні носові раковини), і часте їх використання призводить до звикання в зв’язку зі зміною структури самої раковини. Результатом септопластики є поліпшення носового дихання, і як наслідок поліпшення якості життя.

Діагностика:

Найчастіше крім огляду отоларинголога ніяких інших досліджень не потрібно. При підозрі на супутню патологію (наявність аденоїдних вегетацій, поліпів, кіст) може бути необхідне додаткове дослідження у вигляді ендоскопії носоглотки або комп’ютерної томографії придаткових пазух носа.

Передопераційна підготовка:

Якщо Вам рекомендовано виконання даної операції, для госпіталізації в стаціонар і для наркозу необхідно пройти стандартний набір лабораторних обстежень. Мінімальний набір аналізів: загальний аналіз крові, біохімія крові, глюкоза, коагулограма, загальний аналіз сечі, група крові і резус фактор, флюорографія грудної клітини, електрокардіограма), враховуючи, що всі люди різні і стан здоров’я у всіх не однаковий, можуть бути необхідні і інші аналізи, консультація пульмонолога або кардіолога. Операція проходить під загальним наркозом, тому перед операцією потрібно виключити прийом алкоголю, звести до мінімуму куріння, не переїдати в ніч перед операцією. З собою в лікарню потрібно взяти зручні речі: спортивний костюм, кілька футболок, білизна, змінне взуття або тапочки, засоби особистої гігієни, засоби проведення дозвілля (книга, комп’ютер), виходячи з того, що потрібно буде полежати 2-3 дня. Цінні речі в день операції краще віддати родичам або попередити про їхню наявність медичний персонал.

День операції:

Якщо операція призначена на першу половину дня, то ні їсти, ні пити в цей день не можна, так як операція і наркоз проводяться на порожній шлунок. Якщо операція призначена на обід або після обіду, то останній прийом легкої їжі (без м’яса) повинен бути за 6 годин до операції, останній прийом чистої води, в кількості 100 мл за 4 години до операції.

У палаті Вам потрібно переодягнутися і очікувати коли вас покличуть. Саме не приємне для вас буде один укол в вену. Потім Вас покладуть на стіл і прив’яжуть, але не для того щоб Ви не втекли, а для того, щоб Ви не впали зі столу, коли будете під наркозом на обличчя надінуть маску і Ви заснете.

Відразу після операції:

Після закінчення операції, в носі стоятимуть тампони. Тампони бувають різні (з трубками і без, ламіновані і з додаванням гемостатика), але розраховувати на носове дихання в першу добу не потрібно. Під носом може перебувати пов’язка, яка виконує виключно гігієнічну функцію. До повного пробудження ви будете перебувати під контролем лікарів і тільки після цього вас переведуть в палату, тому якщо вам сказали, що операція триває десь годину – півтора, то це не означає, що відразу після закінчення ви будете в палаті. Це може зайняти ще 1-2 години. Після того як ви приїдете в палату, пити можна буде через 1,5-2 години.

Післяопераційний період у клініці:

Зазвичай, на наступний день після операції носові тампони видаляються. Ця процедура не є болючою, так як для тампонади ми використовуються тампони Merocel, які мають довжину 8-10 см, а не 2 метри марлі. За своєю формою тампони нагадують поролон. Після видалення тампонів ви переходите в палату, де потрібно полежати на боці протягом години. Після цього можна вставати і ходити. Через 6-8 годин або на наступний день робиться туалет носа. Тільки після першого туалету носа можливо оцінити стан слизової, вираженість набряку, наявність виділень в носі і вирішити, коли ви зможете піди додому.

Післяопераційний період дому та рекомендації:

Коли ви переступили поріг будинку, ви повинні дотримуватися і виконувати рекомендації лікаря, так як найбільшу кількість ускладнень відбувається вдома. Ви на етапі одужання, але це не означає, що вже здорові. Тому поводитися потрібно адекватно до перенесеної операції. Приходити на перев’язки і туалети носа. Необхідна медикаментозна терапія зазвичай призначається індивідуально кожному при виписці.

Потрібно після операції: Промивати ніс сольовими розчинами 2-3 р.д. (Пшик, Хьюмер, Аква Маріс,); розчин Аекол капати в ніс 3 рази на день.

Можна: Приймати злегка теплий душ, ходити гуляти, дихати повітрям, вживати теплу їжу

Не можна: Приймати ванну, займатися спортом 14 днів після операції, гарячу їжу та напої, газовані напої.

 

Медіа

13.04.2020

ЛОР

Септопластика

Септопластика має більше функціональне, ніж естетичне значення.