У цій статті поговоримо про таке захворювання кисті, як стенозуючий лігаментит або «клацаючий палець». При цьому стані при згинанні пальця виникають хворобливі клацання і утруднення при рухах.
Чому виникає стенозуючий лігаментит?
Давайте заглянемо всередину кисті. Наші пальці рухаються за рахунок роботи сухожилків. Навколо сухожилків розташовуються кільцеподібні зв’язки, які утримують їх в потрібному положенні. У нормі при русі сухожилля вільно ковзає в кільцеподібних зв’язках. При постійній однотипній роботі пальцями, та перевантаженнях може виникнути запалення сухожилля згинача або утримувача кільцеподібної зв’язки. Через це вільно ковзати сухожилля при рухах вже не може, так як в результаті запалення стає товстішим. В результаті стає складно рухати пальцем, і при спробі випрямити його постійно виникають хворобливі «клацання».
Починається дане захворювання з появи ущільнення і хворобливості на долоні і прогресує до обмеження рухів в пальці. Найчастіше це виникає у жінок після 40 років, а також у людей, які мають значні повсякденні навантаження на пальці рук.
Лікування стенозуючого лігаментиту починають з обмеження навантажень, носіння спеціальних фіксуючих пов’язок, протизапальних препаратів.
При неефективності даних методів, вдаються до хірургічного лікування. Під час операції через невеликий розріз на шкірі розсікають кільцевидну зв’язку, яка здавлює сухожилля при рухах. Таким чином сухожилля знову може вільно ковзати, палець вільно згинається і повністю випрямляється, зникають болісні «клацання». Після операції накладається напівжорстка або м’яка іммобілізація до загоєння рани.
Кінезіотейпування першого пальця кисті