MedClinic > Блог > Травматологія > Субакроміальний бурсит

 

Синовіальною сумкою називається щілеподібна порожнина, вистелена синовіальною оболонкою і містить незначну кількість синовіальної рідини. Сумки розташовуються поблизу виступаючих ділянок кісток і виконують функцію амортизатора, оберігаючи м’які тканини (м’язи, сухожилля, шкіру і фасції) від зайвого тертя або тиску.

Однією з найбільш поширених патологій суглобів є бурсит.

Бурситом називається гострий, підгострий або хронічний запальний процес в синовіальній сумці. Захворювання супроводжується збільшенням сумки внаслідок накопичення в ній рідини. Причиною виникнення може стати гостра травма, постійне механічне подразнення або відкладення солей при деяких ревматоїдних захворюваннях.

Найчастіше спостерігається запалення субакроміальної сумки. У нормі вона знаходиться в спалому стані і при відведенні руки сприяє гладкому ковзанню великого горбка плечової кістки по нижній поверхні акроміального відростка лопатки. При її запаленні, що виникає найчастіше при хронічній травматизації плечового суглоба, пацієнтів турбують хворобливість при відведенні і згинанні в плечі, іноді спонтанні болі в нічний час. Одягання, причісування, накладення косметики є важким і болісним. Біль може віддавати вниз по руці. Крім болі в ураженому суглобі, при бурситі плеча присутні також ознаки деякої скутості рухів, дискомфорт, опухлість, почервоніння шкірних покривів навколо ураженої ділянки, локальне підвищення температури.

Діагноз встановлюється після збору докладного анамнезу, а також за результатами клінічного огляду. Під час огляду проводяться спеціальні клінічні тести, які допомагають відрізнити одне захворювання плечового суглоба від іншого. Іноді досить складно відрізнити тендиніт сухожилля біцепса, наприклад, від імпіджмент синдрому. У таких випадках проводиться УЗД або МРТ. Артроскопія також може бути одним з методів діагностики і лікування плечового суглоба. Це досить малоінвазивний метод лікування. Під час артроскопії можливо заглянути в суглоб і побачити його внутрішній устрій. Артроскоп – це невеликий оптичний прилад, який через прокол шкіри заходить в суглоб, що дозволяє діагностувати і лікувати травми та захворювання сухожилля біцепса, обертальної манжети, суглобової губи.

Ін’єкція в область субакроміальної сумки

Лікування зазвичай починають з обмеження навантажень, відмови від спорту або роботи, які призвели до захворювання. Протизапальні препарати допомагають зменшити біль і набряк. Призначають фізіотерапію. Ефективним методом лікування є ударно-хвильова терапія.

Після зменшення больового і набрякового синдрому, починається поступова розробка рухів в суглобі. Можуть використовуватися ін’єкції гормональних препаратів або збагаченої тромбоцитами плазми в порожнину запаленої сумки, які різко зменшують біль в суглобі.