MedClinic > Блог > Алгологія > Торакоскопічна симпатектомія

Торакоскопічна симпатектмія – це малоінвазивна хірургічна операція.

Призначається торакоскопічна симпатектомія для лікування гіпергідрозу (підвищеного потовиділення), для зняття болю в кінцівках. Основними перевагами даної методики є 100% позитивний результат, мінімальний хірургічний ризик.

Основною метою операції є переривання стовпа симпатичного нерва, по якому спинний мозок передає імпульси до залоз, що продукують потовиділення. Нерв руйнується повністю або пережимається спеціальною кліпсою. Із побічних ефектів може виникати компенсаторний гіпергідроз.

Показаннями до операції є:

 • первинний гіпергідроз;
 • блашинг-синдром;
 • хвороба Рейно;
 • облітеруючий ендартеріїт;
 • аортоартеріїт;
 • атеросклероз;

 

Основні етапи операції

В пахвових впадинах проколюється шкіра. Через один прокол вводиться спеціальний інструмент – ендоскоп, оснащений на кінці дуже маленькою камерою з трансляцією зображення на монітор, тому лікар може не боятися пошкодити м’які тканини, які оточують нерв. При прогресуванні атеросклерозу симпатектомія має симптоматичний характер, операція проводиться з метою купування симптомів болю. При наявності больового синдрому в нижніх кінцівках при атеросклерозі та інших захворювань кровообігу та нервової системи можна повністю купувати біль, зняти набряк та відновити кровообіг. Лікар робить в ділянці грудної клітки два невеликих проколів в пахвовій впадині.

В один з проколів вводиться ендоскоп з камерою, а інший прокол використовується для введення хірургічних інструментів, якими лікар висікає нерв або встановлює кліпсу. Закінчують операцію накладанням косметичного шва.

 

Переваги методики

На відміну від відкритих хірургічних втручань, після яких необхідна госпіталізація на більш тривалий час, після симпатектомії пацієнт може йти додому в той же день або ж на наступний день після операції. В ділянці проколів шви розсмоктується самостійно, знімати їх не потрібно, невдовзі лінія шва стає зовсім непомітною.

 

Торакоскопічна симпатектомія практично немає протипоказань, окрім хронічних захворювань в стадії декомпенсації. Ризик ускладнень може бути пов’язаний  з індивідуальними особливостями організму, тому пацієнтам необхідно пройти передопераційне обстеження. Компенсаторний гіпергідроз  виникає в 5 % випадках та має тимчасовий характер, через деякий час робота організму нормалізується, а ознаки підвищеного потовиділення пройдуть без будь-яких втручань.

 

Однією з інноваційних методик лікування гіпергідрозу, яка гарантує швидкий та стійкий ефект – це радіочастотна нейроабляція симпатичних гангліїв. Під час даної процедури з метою деструкції або модуляції вказаних структур проходить обробка симпатичних гангліїв високочастотними електричними імпульсами, які подаються через спеціальну радіочастотну канюлю.

Процедура проводиться:

 • амбулаторно;
 • під місцевою анестезією;
 • під контролем ЕОП;
 • тривалість маніпуляції – 20-30 хвилин;
 • швидкий та стійкий ефект;
 • може виконуватись повторно (що необхідно вкрай рідко);

По закінченню процедури пацієнт протягом години знаходиться під медичним спостереженням, а потім повертається до звичного стилю життя без будь-яких обмежень.

Радіочастотна канюля під ЕОП-контролем вводилась до ділянки симпатичного ганглію на грудному рівні.