MedClinic > Блог > Хірургія > Видалення папілом

 

Папілома – це доброякісне новоутворення шкіри. Причиною появи папілом на тілі є наявність в організмі вірусу папіломи людини, який повністю вилікувати неможливо.

Всі методи хірургічного лікування папілом направлені на видалення косметологічного дефекту. В комплексі з видаленням папіломи пацієнту необхідно пройти курс противірусної терапії для пригнічення  вірусу і тим самим знизити ризик рецидиву.

Методи видалення

Спосіб видалення папіломи призначається для кожного пацієнта в індивідуальному порядку в залежності від її розмірів, кількості та локалізації.

Застосовують наступні методи:

  1. Радіохвильове видалення. Цей спосіб видалення папіломи проводиться під місцевим знеболенням. Процедура подібна до лазерного видалення, але є більш щадним, тому в більшості випадків застосовується для видалення папілом на обличчі, біля очей.
  2. Лазерне видалення папілом – це найбільш розповсюджений метод видалення папілом. Для знеболення пацієнта вводиться лідокаїн або новокаїн, тому перед тим як видалити папілому лазером, пацієнту необхідно провести пробу на переносимість місцевих анестетиків. Перевагою лазерної методики є те, що після операції на місці її  видалення не залишається рубців. Лазерне видалення застосовується для великих та маленьких папілом, що розміщені на будь-якій ділянці тіла.
  3. Видалення азотом – кріодеструкція – це дія на папілому азотом, температура якого (-195 С). Лікар припікає папілому ватною палочкою, змоченою азотом. Через 2-3 дні після заморозки папілома відмирає та відпадає. Цей вид видалення папіломи потребує від лікаря опанованого досвіду даної техніки. Якщо перетримати азот на папіломі, можна пошкодити сусідні м’які тканини, якщо ж не дотримати азот, то позитивного ефекту не буде. Кріодеструкція застосовується на папіломах, локалізованих на невидимих ділянках шкіри. Для видалення папілом на обличчі метод кріодеструкції не застосовується.
  4. Електрокоагуляція. В основі методу є принцип дії на папілому електричного струму. Перевагами цього методу є коагуляція не тільки видимої частини папіломи, але і всіх глибоких тканин, уражених патогенними клітинами. На сьогоднішній день електрокоагуляцію витіснила методика лазерного видалення папілом та застосовується за відсутності спеціального обладнання для лазерного видалення.
  5. Видалення скальпелем – значно рідше призначається на сьогоднішній день, показанням цього способу є видалення папілом, які локалізуються в тяжко доступним місцях – на слизовій оболонці гортані, в сечовидільному каналі.

 

Медикаментозна терапія

Для невеликих папілом, які  локалізуються на різних ділянках шкіри, у випадку, якщо новоутворення одиничні, застосовуються різні лікарські засоби з припікальною дією:

  • суперчистотіл;
  • колломак;
  • дуофілм;
  • ляписний карандаш;
  • солкодерм.

Наносити ці лікарські засоби необхідно суворо на папілому та її ніжку (якщо папілома на ніжці) за допомогою ватної палички. Виконувати це потрібно акуратно, щоб не пошкодити шкіру навколо, особливо, якщо папілома на слизовій оболонці. Після припікання папілома через декілька днів зменшується в розмірах та самостійно відторгнеться.

Не рекомендується самостійно припікати папіломи на слизових оболонках.