MedClinic > Блог > Травматологія > Введення гіалуронової кислоти

 

Введення гіалуронової кислоти для багатьох асоціюється тільки з косметологічною процедурою, яка здатна продовжити молодість шкіри і розгладити зморшки. Гіалуронова кислота використовується при лікуванні різних захворювань суглобів. Введення гіалуронової кислоти в колінний суглоб сприяє їх якнайшвидшому відновленню після травм. Досягається це завдяки унікальній властивості речовини, що вводиться, активізувати процес регенерації хрящової тканини.

Коли використовується гіалуронова кислота для суглобів?

Основна речовина, що входить до складу гіалуронової кислоти – гіалуронат, присутній в клітинах епітелію і сполучної тканини, нервових волокнах. Входить гіалуронат і до складу рідини, яка заповнює суглобову порожнину. Призначення даної речовини – поліпшує амортизацію суглоба і запобігає тертю його кісткових складових між собою.

Коли кількість даної речовини в суглобовій рідині знижується, починають розвиватися патологічні процеси в суглобі, зокрема, артроз. Щоб заповнити концентрацію гіалуроната в суглобовій рідині, вводяться ін’єкції гіалуронової кислоти. Введення гіалуронової кислоти в колінний суглоб проводиться незалежно від того, які чинники спровокували розвиток патологічного процесу. Процедура допомагає усунути больовий синдром і поліпшити рухову функцію суглоба.

Ще одним показанням до використання гіалуронової кислоти – артроз кульшового  суглобу. Введення гіалуронової кислоти в кульшовий суглоб сприяє запобіганню процесу структурної зміни і руйнуванню хрящової тканини. При проведенні своєчасної терапії гіалуроновою кислотою можна повністю зупинити розвиток патологічного процесу і захистити суглоб від руйнування.

Ін’єкції гіалуронової кислотою в суглоби застосовуються під час проведення артроскопії та в післяопераційний період, коли пацієнт проходить курс реабілітації по відновленню рухів в суглобі.

Ефективність ін’єкцій

Гіалуронова кислота для суглобів виконує функцію амортизатора, що попереджає тертя кісткових тканин і відновлює рухливість суглоба. При регулярному введенні ін’єкцій гіалуронової кислоти в порожнину суглоба активізується процес регенерації клітин хрящової тканини. Попереджається ризик розвитку запальних процесів на тлі дегенеративних процесів в суглобі.

Ін’єкції гіалуронової кислотою є ефективною альтернативою проведенню хірургічної операції. Це один з найбільш успішних способів лікування і зменшення симптомів при розвитку артрозу вторинного типу.

Ціна введення гіалуронової кислоти в суглоби доступна пацієнтам, але існує ряд протипоказань, з якими використовувати даний вид лікування дегенеративних процесів в суглобах категорично заборонено.

Протипоказання

Індивідуальні алергічні реакції на препарат:

  • наявність поранень на шкірі в місці введення ін’єкції;
  • запальні процеси в суглобі (при наявності суглобового запалення, в першу чергу, проводиться його лікування, і тільки після цього можна проводити ін’єкції);
  • вагітність і період годування груддю;
  • інфекційні захворювання, що протікають в гострій формі;
  • вік пацієнта молодше 18 років (проводиться тільки при особливих показаннях).

Після ін’єкційного введення гіалуронової кислоти в суглоб у пацієнта можуть проявитися тимчасові побічні дії – печіння і свербіж на місці введення ін’єкції, біль в м’язах (проходить досить швидко), набряки і почервоніння на місці введення гіалуронової кислоти. Через 2-3 дні така симптоматика проходить самостійно.

 

Медіа

13.04.2020

Травматологія

Введення гіалуронової кислоти

На початкових стадіях розбігання суттєвих аналізів декілька курсів ін'єкційного введення ліків може бути майже повною можливістю відновити поразку хрящової тканини.
При помірних або виражених дегенеративно-дистрофічних змінах - відстрочення проведення операцій за ендопротезуванням або від замовлення від нее у використанні воєнних виробничих ліній виробничих гіалуронової кислоти.