MedClinic > Uncategorized > Абдомінопластика

Абдомінопластика – це операція у пластичній хірургії, метою якої є відновлення естетичних пропорцій живота. Абдомінопластика вважається однією з найскладніших операцій через особливості будови передньої черевної стінки і необхідності лікаря виконувати маніпуляції як зі шкірою, так і з жировою тканиною, м’язами і фасції, а іноді навіть з грижовими утвореннями.

Які проблеми вирішує абдомінопластика?

– незадоволеність свого живота після пологів;

– розтягнення шкіри після різкого схуднення більше 7 кг;

– розтягування шкіри живота і розходження прямих м’язів передньої черевної стінки;

– перерозтягнення апоневрозу прямих м’язів живота;

– вісцеральний жир на внутрішніх органах (частіше за все є причиною великого живота у чоловіків).

Чи підходить мені абдомінопластика?

Першим етапом необхідно звернутися на консультацію в клініку. Лікар адекватно оцінить Ваш стан, і тільки після наявності прямих показань можуть бути обговорені наступні етапи. Якщо ж тонус шкіри і м’язового апарату в нормі і проведення абдомінопластики в даному випадку не раціонально – лікар запропонує альтернативні методи усунення Ваших проблем – наприклад, ліпосакцію.

 Показання до абдомінопластики:

 • наявність надмірної кількості жирової тканини після пологів;
 • провисання шкіри в області живота;
 • наявність складок в нижній третині живота;
 • надлишок м’яких тканин і шкіри, які провисають;
 • в’ялість шкіри;
 • розходження прямих м’язів живота (діастаз) в комплексі з грижовими утвореннями.

Так як абдомінопластика є тривалим втручанням, вона проводиться виключно під загальним наркозом (внутрішньовенний, інгаляційний) для уникнення больових відчуттів і мінімізації страху пацієнта. Тривалість операції становить від 1,5 до 3,5 години, в залежності від загального стану пацієнта, розмірів, локалізації проблеми та її занедбаності.

Існують різні види проведення абдомінопластики. Кожен вид існує для вирішення певної проблеми і вирішення конкретних завдань.

Класична. Виконується при необхідності локально прибрати жирові відкладення в нижній третині живота і прибрати «фартух». Класична абдомінопластика виконується при великих обсягах жиру на животі, особливо у пацієнтів, які перенесли різке схуднення, і тих, що бажають позбутися від провисаючої шкіри. Розріз здійснюється над лобком і навколо пупка. В кінці формується нове пупкове кільце.

Вертикальна. Якщо раніше були проведені операції на животі, кесарів розтин або існують множинні рубці – виконується даний вид абдомінопластики. Під час втручання хірург здійснює два розрізи-вертикальний (по білій лінії живота) і горизонтальний (над лобком). Дуже часто цей вид операції проводиться при скупченні великої кількості жирової тканини саме по серединній лінії живота. Останнім етапом операції є підшивання апоневрозу прямих м’язів живота у вигляді дублікатури (подвійного листа).

Бічна. Виконується при бажанні пацієнта зробити лінії талії більш вираженими і основною проблемою є відкладення жирової тканини на боках. Розріз виконується по бічних лініях живота. Перевагою є відносно низька травматичність і швидка реабілітація.

Мініабдомінопластика. Виконується при бажанні скоригувати форму живота при надлишку шкіри і невеликій кількості жирової тканини, надати підтягнутий вид нижньої третини живота. Розріз здійснюється в зоні бікіні, видаляється частина шкіри і жирової клітковини. Чи не передбачає ушивання прямих м’язів живота і пластику пупка.

Ліпоабдомінопластіка. Здійснюється в особливо важких випадках. Передбачає не тільки видалення шкіри і жирової тканини, але і аспірацію через невеликі проколи з боків жиру, що дозволяє поліпшити результат, і видалити максимальну кількість тканин.

Хірурги використовують нові методики, які дозволяють зруйнувати максимальну кількість жирових клітин без порушення судин. Після абдомінопластики залишається велика кількість жиру, який можна використовувати для інших пластичних операцій, таких як контурна пластика губ, пластика грудей, гомілки і тд.

 

Протипоказання до абдомінопластики:

– цукровий діабет;

– гіпертонічна хвороба 3 ступеня;

– гострі інфекційні захворювання;

– хронічні гепатити;

– важкі психічні захворювання;

– ожиріння 3-4 стадії;

 

Ефективність абдомінопластики:

При правильному харчуванні, адекватному занятті спортом, правильному режимі відсутності гормональних дисбалансів і вагітності ефект від абдомінопластики здатний зберігатись довгі роки.

Період реабілітації:

 • У перші дні після операції можуть зберігатись набряклість в області операції, болісність при рухах. Для усунення больових відчуттів можна приймати нестероїдні протизапальні препарати (Німесил і ін.).
 • Протягом 1-2 днів пацієнт знаходиться в стаціонарі під чуйним наглядом професіоналів. Повна реабілітація проходить через 1 місяць.
 • Рубець після операції визначається обраним методом, і після періоду реабілітації схожий на невелику подряпину в колір шкіри. Шви знімають через 7-14 днів.
 • Обов’язковою умовою після операції для адекватного перебігу реабілітаційного періоду є носіння стягуючого бандажу і компресійної білизни протягом двох місяців.
 • Через 2 місяці оцінюється кінцевий результат після операції. Після операції необхідно дотримуватися стабільну вагу, так як після схуднення після операції може з’явиться надлишок розтягненої шкіри.
 • У перший тиждень після операції необхідно максимально часу відпочивати.
 • Абдомінопластика ніяк не впливає на репродуктивну функцію.
 • Харчування після операції повинно бути помірним.
 • Приймати душ після операції можна вже через 36 годин.
 • Не можна використовувати грілки, гарячий душ, лазні і сауни протягом місяця.