Артроскопія суглобів
Артроскопія суглобів – це ефективний лікувально-діагностичний метод, при якому пацієнту встановлюється найбільш точний клінічний діагноз. На відміну від МРТ, лікар травматолог при проведенні артроскопії виявляє наявність патології та відразу ж може її ліквідувати.
Наприклад, при розриві зв’язки він може оперативно вирішити її зшивання. Однією із найбільш необхідних процедур є артроскопія коліна при різного роду травмах. Артроскопічних операцій існує досить багато. Найбільш розповсюджені серед них:
Артроскопічна операція на колінному суглобі чи на будь-якому іншому, складається з двох невід’ємних етапів: діагностичного та артроскопічного етапів. Проводиться операція під загальним або місцевим знеболенням.
Через невеликі проколи розміром 5-7 мм в суглоб вводять артроскоп – хірургічний інструмент, за допомогою якого проводиться огляд та виконується операція. Товщина – 5 мм. Як правило, застосовують передній доступ, але можливо проводити і задній доступ. Через артроскоп суглоб заповнюють фізіологічним розчином або вуглекислим газом. Всі необхідні та важливі структури суглобу лікар може розпізнавати виключно під час цієї процедури: хрящову поверхню кісткових утворень, меніски, хрестоподібні зв’язки. Також лікар може взяти шматочки тканини із внутрішніх структур суглоба, щоб провести аналіз.
Етапи проведення артроскопії
Починається її проведення з того, що на шкірі проводиться прокол та через нього вводиться в суглоб артроскоп, який приєднують до спеціального джерела світла, а також до відеокамери. Лікар рухає артроскопом в необхідному напрямку та отримує зображення на екран монітора.
Таким чином може детально розглянути та виявити практично всі патологічні зміни внутрішньосуглобових структур: синовіальної оболонки, зв’язок, хрящової тканини, менісків та інше.
Потім, якщо виникає необхідність, через артроскоп вводяться спеціальні медичні інструменти, за допомогою яких проводяться видалення запальної синовіальної оболонки, пластика передньої хрестоподібної зв’язки, видалення уражених частин менісків, хондроматозних тіл та іншого.
Переваги артроскопії над іншими методиками:
Варто зазначити, що проведення такої лікувально-діагностичної процедури як артроскопія дає можливість провести вивільнення патологічної синовіальної рідини, яку містить суглобовий дебрис (різних розмірів фрагменти хрящової тканини, фібрину, муцину). Часто після проведення артроскопії починається доволі стійкий процес позитивних змін в суглобі, тривалість якого може бути від декількох місяців до декількох років.
Так, покращення стану зміненого суглобу проявляється тим, що виникає послаблення болю, амплітуда рухів збільшується, функціональна активність м’язів та опірність відновлюється.
Якщо Вас зацікавить артроскопія колінного суглобу, то не вагаючись записуйтесь на консультацію до травматолога в МЦ «Медклінік».