MedClinic > Uncategorized > Дегенеративно-дистрофічні захворювань суглобів

 

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів – це патологічні процеси, що призводять до структурних змін і руйнування суглобів. Без своєчасного лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, починають поступово руйнуватися зв’язки, хрящова тканина, кісткові елементи суглоба.

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта:

  • остеоартроз деформуючого типу;
  • остеохондроз;
  • остеохондропатія Осгуда-Шлаттера;
  • алергічний артрит;
  • інфекційний артрит;
  • хвороба Рейтера;
  • хвороба Бехтерева.
  • деформуючий остеоартроз

Остеоартроз деформуючого типу – це захворювання суглобів, що характеризується поступовою зміною структури внутрішньосуглобової хрящової тканини, її деформацією і подальшим руйнуванням. Виникає захворювання внаслідок надмірного фізичного навантаження на суглоби. Фактори, що провокують захворювання:

  • вік від 50 років;
  • надлишкова маса тіла;
  • професійна діяльність, пов’язана з підняттям важких вантажів;
  • професійний спорт;
  • неправильне харчування і шкідливі звички;
  • наявність травм суглобів в анамнезі.

Деформуючий остеоартроз виникає на великих суглобах плеча, коліна, гомілки, ліктя, кульшовому суглобі. Симптоми – біль в суглобах, хрускіт при русі, обмеження рухливості, деформація суглобів.

Остеохондроз

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів часто виникають на тлі розвитку дегенеративних процесів хребетного стовпа. Остеохондроз – це патологія суглобів, що виникає, переважно, в шийному відділі, так як даний відділ хребта є найбільш рухомим і схильний до постійних навантажень.

Проявляється захворювання болями в спині, які на ранніх стадіях розвитку мають слабку інтенсивність, з подальшим посиленням.

Остеохондропатія Осгуда-Шлаттера

Це захворювання суглобів виникає в віці від 13 до 16 років, в пік активного росту, коли не всі суглоби встигають підлаштуватися під зростаючу кісткову тканину. Виникає патологія в основному у хлопчиків, що активно займаються спортом. Основний симптом – формування під колінним суглобом горбка, який періодично болить. Лікування на ранніх стадіях – консервативне, при неефективності консервативного лікування – операція.

Артрити

Найбільш часто діагностуються дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта – артрити. Виникають в результаті травмування і внаслідок аутоімунних захворювань – червоного вовчака, склеродермії системного типу, синдрому Шарпа, дерматоміозиту. Симптоми артритів – набряклість м’яких тканин, почервоніння шкіри на місці розташування пошкодженого суглоба, біль при русі, підвищення температури тіла по локальному типу.

Артрит алергічного і інфекційного типу викликаний проникненням в порожнину суглоба патогенного організму – кишкової палички, хламідій, стрептокока, грибків, вірусів. Лікування – консервативне, із застосуванням антибіотиків. У разі скупчення гною в порожнині суглоба проводиться пункція.

Хвороба Рейтера і хвороба Бехтерева

Хвороба Рейтера – патологія, що вражає суглоби і сечовий канал. Причина виникнення – потрапляння в організм мікоплазми, хламідій, уреаплазми. Дане дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів виникає тільки у пацієнтів, які носять ген НLA-В27.

Хвороба Бехтерева – генетична патологія, виникає, в основному, у чоловіків. Вражає суглоби хребтового стовпа. Симптоми – біль в спині, скостеніння суглобів, що призводить до неможливості здійснювати будь-які рухи спиною.

Всі вищевказані дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів успішно лікуються на ранніх стадіях розвитку, тому так важливо проводити ранню діагностику при виявленні навіть незначного больового синдрому в спині.