MedClinic > Uncategorized > Грип

Грип – захворювання інфекційного характеру, що протікає завжди в тяжкій формі, що несе в собі ризики ускладнень. Симптоми грипу схожі з клінічною картиною простудних захворювань з тією різницею, що виникає раптово, розвивається стрімко і має важку інтенсивність.

Фактори виникнення захворювання

Грип виникає через попадання в організм хвороботворної мікрофлори – вірус А і В. Вірус грипу А може проникати в організм, як людей, так і тварин, викликаючи захворювання органів дихання. Вірус типу В вражає тільки організми людей. Важкою формою захворювання є грип, викликаний вірусом А, даний вид захворювання може провокувати епідемії і важкі пандемії.

У дітей і у дорослих шляхи інфікування грипом однакові – повітряно-крапельним або побутовим шляхом від зараженої людини. Можливо і харчове зараження, якщо продукти харчування не пройшли потрібну термічну підготовку.

Клінічна картина

Грип – хвороба, що характеризується появою раптової, яскраво вираженою симптоматичної картини. Перша ознака хвороби – підвищення температури тіла, озноб, внутрішній жар. На початкових стадіях багато хто плутає грипозну інфекцію з застудою, в результаті чого проводять неправильне лікування.

У разі легкої форми захворювання, температура підвищується до 38 градусів. При наявності ослабленого імунітету підвищення температурних показників може досягати дуже високих позначок.

Загальні ознаки грипу наступні:

  • кашель;
  • слабкість і апатія;
  • сонливість;
  • головний біль;
  • напади запаморочення;
  • біль в горлі;
  • нежить;
  • зміни в серцевому ритмі;
  • інтоксикація організму.

Пік прояву клінічної картини проявляється на 2-4 день після інфікування. Через кілька днів температура тіла почне стабілізуватися, нормалізується серцебиття і пульс.

Як діагностувати інфекцію?

Лікування грипу у дітей має бути узгоджено з лікуючим лікарем. Незважаючи на схожість симптомів хвороби з ГРВІ або застудою, грип у дорослих відрізняється високими ризиками ускладнень, зокрема, з боку серцево-судинної системи. Лікування вірусу грипу має бути грамотним і своєчасним.

Для діагностики захворювання лікар проводить огляд пацієнта, вивчає його симптоматичну картину. Для визначення типу інфекційної мікрофлори береться мазок зі слизової оболонки стінки горла і носової порожнини.

Щоб лікування грипу у дітей і дорослих пройшло правильно, а захворювання не стало причиною серйозних ускладнень, проводиться рентгенографія легень, при сильній інтоксикації організму призначається електрокардіограма.

 

Терапевтичні заходи

Лікування вірусу грипу проводиться симптоматично. При наявності нежиті використовуються назальні краплі. Використовувати судинозвужувальні краплі можна не довше 5-7 днів, тому, якщо лікування грипу затягується, рекомендується проводити інгаляції з лікарськими травами і евкаліптом.

Кашель, біль в бронхах лікується за допомогою відхаркувальних препаратів, можна використовувати гірчичники (у дітей у віці до 1 року використовувати гірчичники категорично заборонено). При високій температурі призначаються жарознижуючі препарати, використовувати які можна в тому випадку, якщо температура вище 38 градусів.

Лікування грипу має бути комплексним, застосовувати народні методики можна тільки з дозволу лікаря і виключно в якості додаткових терапевтичних заходів. Лікування грипу у дорослих і дітей антибіотиками проводиться в тому випадку, якщо інші препарати не дають належного ефекту, і якщо хвороба затягнулася. У дорослих і дітей терапія вірусу грипу А проводиться відразу антибіотиками.