Хвороби вух
Лікування хвороб вух необхідно завжди проводити своєчасно, бо такі захворювання, при їх розвиток призводить до ускладнень, навіть до повної втрати слуху. Займається лікуванням хвороб вух отоларинголог. Особливу небезпеку становлять вушні захворювання у маленьких дітей.
Симптоми вушних хвороб
Хвороби вуха, незалежно від їх етіології, мають однакові симптоми, які на ранніх стадіях розвитку захворювання можна легко сплутати з застудою. Основні симптоми вушних захворювань, при наявності яких необхідно негайно звернутися до лікаря, такі:
Хвороби вуха у дорослих і дітей завжди супроводжуються болем у вусі, яка найчастіше має стріляючий характер. Лікування хвороб вух вкрай не рекомендується проводити самостійно, неправильний вибір лікарського препарату призведе тільки до тимчасового купірування симптоматики захворювання, в той час як патологія буде розвиватися і призведе до ускладнень.
Види вушних захворювань
Основні хвороби вуха:
Отити – хвороби вуха у дітей і дорослих, що зустрічаються найчастіше. Являють собою гнійні запалення в середньому і зовнішньому вусі. Причини – нестача сірки, травми, наслідок інфекційних захворювань, риніти.
Основні ознаки – сильний головний біль і вушна, нудота і блювота, запаморочення, підвищення температури тіла.
Запальний процес в середньому вусі – найважчий стан, який без своєчасного лікування може призвести до розвитку таких ускладнень, як менінгіт, сепсис, абсцес головного мозку, неврити. Симптоми – блювота, сильний біль в голові і вухах. Сепсис – гнійне запалення, що виникає через проникнення в організм інфекційного збудника. Лікування – дренування гнійного скупчення шляхом проведення порожнинної хірургічної операції.
Неврити – порушення сприйняття звуку. Симптоми – постійний шум у вухах, внаслідок тривалого прийому антибіотиків, інфекційних захворювань, інтоксикації організму. Лікування невриту вимагає негайної госпіталізації.
Якщо захворювання перейшло в хронічну стадію, існує високий ризик повної втрати слуху.
Лікування захворювань вух
Будь-які захворювання вуха, лікування яких не було проведено своєчасно, можуть привести до дуже важких патологій. На ранніх стадіях розвитку захворювань вуха застосовується консервативне лікування, призначаються вушні краплі, які підбирає виключно лікар. У разі посилення хвороби, в більшості випадків, потрібне проведення хірургічної операції.
Не варто забувати і про ретельне дотримання норм особистої гігієни. Для очищення вушних проходів від вушної сірки використовувати ватні палички необхідно дуже акуратно, занадто глибоке їх введення може травмувати барабанну перетинку і спровокувати запальний процес.
При наявності сірчаної пробки у вухах, видаляти їх потрібно тільки в кабінеті лікаря. Використовувати ватні палички можна тільки для прочищення зовнішньої частини вуха, так як весь бруд і частинки сірки таким методом очищення заштовхуються ще далі у вушний прохід.
Не варто забувати і про дотримання простих заходів профілактики, які допоможуть уникнути багатьох вушних захворювань – берегти вуха і голову від протягів, використовувати правильні способи очищення вушного проходу від сірки, займатися своєчасним лікуванням інфекційних захворювань.